Kje je kaj in kako... pri EBTju

Tukaj izrazite svoje mnenje o straneh, objavite svoje želje, predloge, ideje ...

Moderator: gergapsek

User avatar
Kaiser Jasta
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 4
Joined: Fri Jan 05, 2007 10:27 pm
Location: Mesto žlikrofov in čipk

Post by Kaiser Jasta »

b100w11 wrote:Ne vem zakaj... pri meni je januar pravilno izpisan in sporočilo ob napaki sem popolnoma spremenil...

A mogoče uporabljaš proxy?

Glede "č"ja pa sem že opozoril spletnega mojstra
Sem na hišnem LANu....
Pa če lahko kar tukaj nekaj prašam!
Včeraj sem upisal en bankovec za 10 evrov, vendar mi ga prikazuje kot bankovec za 20€
Image
Sem probal uredit, pa ni šlo!
User avatar
Trick
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 106
Joined: Wed Jan 03, 2007 4:08 pm
Location: Lenart, Slovenia
Contact:

Post by Trick »

http://www.eurobilltracker.eu/index.php ... d=25381155

Lahko uporabnika nekak opozoriš, da napiše pravi kraj?

Mimogrede - ima pa veliko srečo, 8 vnešenih bankovcev pa taki zadetek... V bistvu je REKORD!!!

EDIT: Je že popravil kraj...
You don't have enough money to make me drunk :P
User avatar
b100w11
Forum Moderator
Forum Moderator
Posts: 322
Joined: Tue May 16, 2006 6:16 pm
Location: Dutovlje (SI)
Contact:

Post by b100w11 »

Kaiser Jasta wrote: Pa če lahko kar tukaj nekaj prašam!
Včeraj sem upisal en bankovec za 10 evrov, vendar mi ga prikazuje kot bankovec za 20€
Image
Sem probal uredit, pa ni šlo!
pod Bankovci imaš na levi strani Uredi, tam se da zamenjat tudi vrednost... če pa nimaš več te možnosti moraš pisati Skupini za podporo. Kako to gre pa najdeš tukaj http://www.eurobilltracker.eu/faq/?tab=3;mark=5#5
User avatar
Kaiser Jasta
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 4
Joined: Fri Jan 05, 2007 10:27 pm
Location: Mesto žlikrofov in čipk

Post by Kaiser Jasta »

b100w11 wrote:
Kaiser Jasta wrote: Pa če lahko kar tukaj nekaj prašam!
Včeraj sem upisal en bankovec za 10 evrov, vendar mi ga prikazuje kot bankovec za 20€
Image
Sem probal uredit, pa ni šlo!
pod Bankovci imaš na levi strani Uredi, tam se da zamenjat tudi vrednost... če pa nimaš več te možnosti moraš pisati Skupini za podporo. Kako to gre pa najdeš tukaj http://www.eurobilltracker.eu/faq/?tab=3;mark=5#5
>>Med vašimi bankovci ni te kombinacije serijske številke in vrednosti.8O :idea: << Mam mogoče ponarejen bankovec?

>>"Serijska številka Nxxxx1064xxx je bila vpisana enkrat. To je bankovec za 20 evrov iz leta 2002. Kratka koda je Fxxxxx.
To pomeni, da je Avstrija tiskala bankovec v tiskarni Oesterreichische Nationalbank (Austria)."<<

Takoj po upisu sem šel na možnost uredi, vendar me je tam zavrnilo, češ da tega bankovca nisem jaz upisal 8O ! Na tisti naslov sem tudi urgiral, vendar v slovenskem jeziku........
User avatar
b100w11
Forum Moderator
Forum Moderator
Posts: 322
Joined: Tue May 16, 2006 6:16 pm
Location: Dutovlje (SI)
Contact:

Post by b100w11 »

Popravljeno... Do napake je verjetno prišlo ker si skušal vrednost zamenjati takoj na prvem obrazcu ki se ti je prikazal. V prvem obrazcu samo izbereš bankovec iz baze podatkov (to pomeni z zgrešeno vrednostjo), šele v sledečem, pa lahko podatke popraviš.

Prosil bi vse uporabnike foruma, da NE objavljajo celotnih serijskih številk na forumu ali kjerkoli na spletu. To velja predvsem za slike bankovcev in zajemov ekrana... Lahko namreč pride do zlorab in ponarejenih zadetkov
GorazdR
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 77
Joined: Fri Dec 15, 2006 1:43 pm
Location: Slovenia

Post by GorazdR »

Opazil sem veliko napravih zadetkov; t.j. ko prijatelj prijatelju posodi isti bankovec, le-ta ga vpiše in pride do zadetka. Pohvalil bi vestnost webmasterja, da take zadetke urno birše, zanima pa me, ali taka oseba, ki tako vpisuje bankovce, dobi kako sporočilo. Že dalj časa opazujem, da gre pri tem več ali manj za 3 iste osebke.

lp Gorazd
User avatar
Kaiser Jasta
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 4
Joined: Fri Jan 05, 2007 10:27 pm
Location: Mesto žlikrofov in čipk

Post by Kaiser Jasta »

GorazdR wrote:Opazil sem veliko napravih zadetkov; t.j. ko prijatelj prijatelju posodi isti bankovec, le-ta ga vpiše in pride do zadetka. Pohvalil bi vestnost webmasterja, da take zadetke urno birše, zanima pa me, ali taka oseba, ki tako vpisuje bankovce, dobi kako sporočilo. Že dalj časa opazujem, da gre pri tem več ali manj za 3 iste osebke.

lp Gorazd
Ja lahko bi naredili eno črno listo, kamor bi prijavljali take nadobudneže......!
User avatar
Trick
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 106
Joined: Wed Jan 03, 2007 4:08 pm
Location: Lenart, Slovenia
Contact:

Post by Trick »

You don't have enough money to make me drunk :P
User avatar
cat306
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 11
Joined: Fri Jan 05, 2007 6:19 pm
Location: Trieste - Ljubljana

Post by cat306 »

Oila.
Mam vprasanje-opravicilo.
Prejsnji dan sem dala prijatelju kar neki bankovcev (bankovci so zdaj njegovi). Sem ga opozorila naj jih ne vpise, ker sem jih ze jaz...Ampak jih je in imam kar nekaj "zadetkov". Je to fer? Mislim, da ni in da zmesa statistiko. :oops:
Prijatelj je rekel, da ker so pac sedaj bankovci njegovi, da jih lahko vpise.... :?
User avatar
b100w11
Forum Moderator
Forum Moderator
Posts: 322
Joined: Tue May 16, 2006 6:16 pm
Location: Dutovlje (SI)
Contact:

Post by b100w11 »

Glede teh zadetkov je tako, če se večkrat ponavljati isti imeni postanejo ti zadetki nezanimivi - uporabnik jih sicer ima v svoji statistiki a nimajo znaka * ki pomeni, da je zadetek zanimiv. Sam imam precej takih zadetkov s svojo sestro (oba občasno "oraubava" denarnice znancev, ki ne sodelujejo pri EBTju). Zato smo začeli na vpisani bankovec s svinčnikom pisati začetnico imena. Tako imamo tudi pregled nad boomerang zadetki - ko imaš spet v rokah bankovec, ki si ga pred časom vpisal.

Ko sem o tem pisal skupini za podporo so mi pojasnili, da so pač ti zadetki nezanimivi in konec. Glede namenskih poneverb zadetkov pa je na delu prava skupina "inšpektorjev" ki ponarejene zadetke briše, le nekaj časa jim dajte pa bodo prišli do vseh ponaredkov.

V pomoči piše glede vpisovanja bankovcev, da naj se teh nebi vpisovalo, če že vemo, da so bili vpisani. edina izjema je primer, ko je na bankovcu napisan naslov EBTja. Če greva torej vrnem nekomu 5€ ki se jih dolžan, jih ta naj ne bi vpisal. Kar je v moji denarnici je namreč vse že popisano :)
User avatar
jenny&me
Euro-Expert in Training
Euro-Expert in Training
Posts: 394
Joined: Thu Dec 14, 2006 8:05 pm
Location: Dutovlje (Slovenija)

Post by jenny&me »

To je pač problem ko več prijateljev, sorodnikov, znancev vpisuje bankovce...

Z b100w11 imava več zadetkov z njevovo sestro - nehote, zaradi tega sva začela vpisovati najini začetnici ob karatki kodi, tako da se ve, da je bil bankovec že vpisan. isto počne njegova sestra.

Prav zaradi takih dogodkov se ne more narediti črna lista ljudi, ker bi v to črno listo padli tudi ''nedolžni'', ki so pomotoma vpisali iste banovce.

Tisti, ki imate več zadetkov z isto osebo ste pa verjetno opazlili, da je ob zadetku + in ne *. + pomeni, da je pršlo do zadetka, ki pa ni zanimiv, tako da so ti zadetki že takoj obravnavani kot zadetki ''druge kategorije''.
Last edited by jenny&me on Mon Jan 08, 2007 3:23 pm, edited 2 times in total.
User avatar
jenny&me
Euro-Expert in Training
Euro-Expert in Training
Posts: 394
Joined: Thu Dec 14, 2006 8:05 pm
Location: Dutovlje (Slovenija)

Post by jenny&me »

:P :P :P
jaz to pisala
User avatar
cat306
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 11
Joined: Fri Jan 05, 2007 6:19 pm
Location: Trieste - Ljubljana

Post by cat306 »

Ok, hvala za pojasnila.

lp
User avatar
romanm
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 147
Joined: Sat Dec 09, 2006 4:20 pm
Location: Zagorje ob Savi, Slovenia
Contact:

geslo

Post by romanm »

Eee... kako se že na tem forumu zamenja geslo? V nadzorni plošči te možnosti nekako ne najdem. :oops:
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: geslo

Post by gergapsek »

romanm wrote:Eee... kako se že na tem forumu zamenja geslo? V nadzorni plošči te možnosti nekako ne najdem. :oops:
Moja nadzorna plošča > profil > uredi nastavitve računa
Post Reply

Return to “Pogovor o straneh in sledenju evro bankovcev (Slovenščina)”