EBT press Group : call for candidates

Γράψτε εδώ τη γνώμη σας για το site, προτάσεις για βελτίωσή του, νέες ιδές ...

Moderator: Tiverius

User avatar
ntilios
Euro-Master in Training
Euro-Master in Training
Posts: 825
Joined: Tue Apr 05, 2005 2:33 am
Location: Volos,Greece

Post by ntilios »

N0W1K
Forum Moderator
Joined: 01 Apr 2004
Posts: 2878
Location: Barcelona
Posted: Thu May 11, 2006 8:33 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

So we need to explain it to the few users that have internet connection.
_________________
EBT Media Group -
scb
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 119
Joined: Mon May 17, 2004 8:37 pm
Location: Athens, Greece

Post by scb »

ntilios wrote:N0W1K
Forum Moderator
Joined: 01 Apr 2004
Posts: 2878
Location: Barcelona
Posted: Thu May 11, 2006 8:33 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

So we need to explain it to the few users that have internet connection.
_________________
EBT Media Group -
Συμφωνώ!
User avatar
Evdilos
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 16
Joined: Thu Apr 27, 2006 7:22 am
Location: athens-greece

Post by Evdilos »

Καλημερα,
Ειμαι νεος σ'αυτο το χομπι αλλα ηδη εθιστικα.

Απλως να πω τη γνωμη μου για το θεμα.
Δεν ειναι μονο ο μικρος αριθμος των συνδεσεων με το Διαδικτυο που πρεπει να λαβει υποψη κανεις προσπαθωντας να εξηγησει τον μικρο αριθμο Ελληνων ΕΒΤ.
Ειναι και το οτι απο τους χρηστες, ενα μερος μονο εχει τη λοξα του ενεργητικου χρηστη. Οι περισσοτεροι απλως σερφαρουν και κυττανε. Λιγοτεροι συμμετεχουν σ'εναν ιστοτοπο η ειναι μελη σ'ενα φορουμ.
Γενικα πιστευω οτι αυτοι που εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να γινουν ΕΒΤ ειναι τα μελη των φορουμ.
Και αν καποιος θελει να διαφημησει το ΕΒΤ νομιζω οτι μεγαλυτερη επιτυχια θα εχει αν βαλει ενα μυνημα με το Λινκ σε διαφορα φορουμ (οποτε μ'ενα κλικ βρισκεσαι στο ΕΒΤ) παρα με ενημερωση σε εντυπα (εφημεριδες, περιοδικα κτλ.-ενημερωση σε περιοδικα που εχουν σχεση με τον υπολογιστη μπορει να εχει περισσοτερη απηχηση. )
User avatar
Tiverius
Forum Moderator
Forum Moderator
Posts: 148
Joined: Sun May 09, 2004 8:25 pm
Location: Nikea,Greece
Contact:

Post by Tiverius »

Σωστο είναι αυτό που λές.Πρίν λίγους μήνες έστειλα e-mail σε όλες τις εφημρίδες,πανελλήνιας και μή κυκλόφοριας.Μόνο απο μία έλαβα απάντηση που απλά με ευχαριστούσε για την πληροφορία,άλλα δεν ξέρω αν δημοσίευσε κάτι.Επίσης,δημοσίευσα σε τέσσερα φόρουμ σε σχετίκο θέμα,για την ύπαρξη του ebt.Δεν είδα μεγάλη ανταπόκριση.
Δυστυχώς οι περισότεροι Έλληνες ούτε με το ίντερνετ ασχολούνται πολύ,ούτε διαβάζουν εφημερίδα (μόνο το dvd τους ενδιαφέρει).Ο μόνος τρόπος για να γίνει γνωστό κάτι είναι η τηλεόραση,άλλα ποιός έχει τις άκρες για να γίνει κάποιο ρεπορτάζ;Εκπομπή σχετίκη με το ίντερνετ και τις τεχνολογίες υπάρχει μόνο μία (το e-life στην ετ3) απ'όσο γνωρίζω.
Ακόμα και αν είχαμε καταχωρίσεις και ρεπορταζ,νομίζω πως δύσκολα κάποιος Έλληνας θα ασχολούταν με το ebt.Νομίζω πως δεν κολλάει στην νοότροπια μας.Σε αρκετούς γνωστούς που με βλέπουν να περνάω κωδικούς απο χαρτονομίσματα στο κινήτο μου και ρωτάνε γιατί το κάνω,όταν τους εξηγώ λαμβάνω πάντα την ίδια απάντηση:"Τι Μ@λ@κίες είναι αυτές!"
Νομίζω,επίσης,πως περισσότερη σημασία έχει οτι έχουμε περισσότερες καταχωρίσεις απο την Ιρλανδία που έχει πολλούς περισσότερους χρήστες απο μας.Δεν ξέρω αν ασχολούνται μ'αυτό το θέμα...
Η γνώση μιλάει,η σοφία ακούει.
http://www.rangers.gr
http://www.barcelonistas.gr
http://www.tiverius.blogspot.com
User avatar
Evdilos
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 16
Joined: Thu Apr 27, 2006 7:22 am
Location: athens-greece

Post by Evdilos »

Τωρα ποια ειναι η καινουρια διευθυνση του ιστοτοπου?
User avatar
aloxe
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 1637
Joined: Sun Aug 03, 2008 8:22 pm
Location: Libeň
Contact:

Re: EBT press Group : call for candidates

Post by aloxe »

I think it is more than time to call for volounters in Eesti. No?

Does anyone know if there are people ready to translate the site in EE ?
a̳l̳o̳x̳e̳ • my other statsmy map of France
Post Reply

Return to “Συζητήσεις για το site και την παρακολούθηση των ευρώ (Ελληνικά)”