Točnost zemljevida vpisanih bankovcev II

Tukaj izrazite svoje mnenje o straneh, objavite svoje želje, predloge, ideje ...

Moderator: gergapsek

User avatar
B I V O L
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 3890
Joined: Fri Jan 12, 2007 10:52 pm
Location: Maribor

Točnost zemljevida vpisanih bankovcev II

Post by B I V O L »

b100w11 wrote:...Glede B I V O Lovega vprašanja pa ne vem kaj bi odgovoril... Tehnično je gotovo možno, ne vem pa če je smiselno tako precizno vpisovanje bankovcev... Gotovo bi pa bilo zanimivo. Poskusi pisati svoj predlog na skupino za podporo (po možnosti seveda v angleščini). Vidimo kaj ti odgovorijo spletni mojstri.

b100w11, najprej sem pisal v "napačno" temo, kjer nisem dobil odgovora, danes pa tole od Gaussa; če se ti da oz. če boš imel čas tole na kratko prevesti, ker se mi zdi malo preveč filozofsko napisan odgovor na moje enostavno vprašanje. Zelo bi ti bil hvaležen za prevod. Če pa Jenny bolje obvlada angleščino, pa prosim njo.

Gauss wrote:Most likely such a feature would be used only by the very few users who consider it extremely important to have extremely precise locations for their entries. A package of three additional, optional fields (and for every entry either none or all three of them are expected to be filled) - for "detailed location", latitude and logitude - seems conceivable to me.

However, there are two very important issues to take care of:

(a) The possibility to enter arbitrary fake coordinates just anywhere in the world, in which case the dot for the relevant city profile would be screwed up. Possible solution: User-entered coordinates don't count for the dot in the city profile, and/or need to lie in a certain neighbourhood of the "official" coordinates.

(b) The danger that users get under the impression that they should enter a very detailed location.
Firstly, this sole impression would put many people off, for obvious privacy concerns.
Secondly, those who don't mind might not bother looking up coordinates and start entering the very detailed location in the 'city' field. A number of people do that already anyway (see elsewhere). On the other hand, those users with an extraordinary sense for precision - and with a resulting extraordinarily low tolerance level as to when things become particularly annoying - might cause overall less work and trouble if such new fields were created in the note entry forms.

Bivol, the other thread is not intended for suggestions (unlike this thread here). It states very clearly for what it is intended.
User avatar
b100w11
Forum Moderator
Forum Moderator
Posts: 322
Joined: Tue May 16, 2006 6:16 pm
Location: Dutovlje (SI)
Contact:

Post by b100w11 »

Najprej... tvoj prispevek sem premaknil v posebej za to prirejeno temo, saj se mi zdi, da ni spadal v "Slovenija A ---> Ž"

Če se torej vrnem k Gaussovemu odgovoru:
tehnično bi bila seveda stvar izvedljiva brez prevelikega napora, vendar pa te opozarja na sledeče probleme:

a) zaradi možnosti zlorabe vpisovanja koordinat kjerkoli po svetu bi se lahko "pokvarili" profili krajev. Možna reštitev bi bila, da uporabnikove koordinate ne vplivajo na vnose bankovcev v pikici kjer kraj leži.

b) obstaja nevarnost, da bi uporabniki razumeli te neobvezne podatke kot obvezne. Že ta občutek bi lahko marsikoga odbil od projekta. Poleg tega bi tisti, ki ne bi iskali točnih koordinat kraja začeli vpisovati detajlne podatke v polje predvideno za kraj. Po drugi strani pa bi bilo veliko manj dela in težav z uporabniki z visoko razvistim čutom za točnost, če bi bila ta polja že predvidena v obrazcu za vpisovanje bankovcev.

Na koncu te pa še opozarja, da tema v katero si najprej pisal ni predvidena za predloge . :wink:
User avatar
B I V O L
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 3890
Joined: Fri Jan 12, 2007 10:52 pm
Location: Maribor

Post by B I V O L »

Najlepša hvala b100w11 :wink: .

Hvala tudi za, kako bi rekel, da si mi napravil temo, kjer bomo lahko še naprej o tem debatirali. 0 km zadetki mi seveda še naprej ne bodo dali miru in bomo o tem še debatirali, saj bi se morala najti rešitev, ki bi ustrezala vsem :idea: .
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Post by gergapsek »

:. Rezultati iskanja
Iskanje hotinja vas je vrnilo 0 rezultatov
B I V O L wrote:0 km zadetki mi seveda še naprej ne bodo dali miru...
... res je. No, mene muči precej podoben problem. Na živce mi gre, ker ne morem v EBT vpisat svojega kraja, to je Hotinja vas. Sicer je razlika v razdalji minimalna, ampak mi gre na živce, da moram vse vpisovat pod 2312 Orehova vas, kjer je sedež naše pošte. Bi mi lahko kdo pomagal :?: Imam koordinate: Hotinja vas: Lat 46,471574° Lon 15,676265° .
b100w11 wrote:Prosim kar lepo piši skupini za podporo... Po možnosti v angleščini - drugače bom spet jaz bral Wink
Tudi to bi sam naredil, samo je problem, ker mi angleščina malo kaže roge :oops:[/quote]
Last edited by gergapsek on Wed Feb 06, 2008 6:04 pm, edited 1 time in total.
User avatar
tomaz79
Euro-Expert in Training
Euro-Expert in Training
Posts: 426
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:55 pm
Location: Tolmin, Slovenia

Post by tomaz79 »

gergapsek wrote: ... res je. No, mene muči precej podoben problem. Na živce mi gre, ker ne morem v EBT vpisat svojega kraja, to je Hotinja vas. Sicer je razlika v razdalji minimalna, ampak mi gre na živce, da moram vse vpisovat pod 2312 Orehova vas, kjer je sedež naše pošte. Bi mi lahko kdo pomagal :?: Imam koordinate: Hotinja vas: Lat 46,471574° Lon 15,676265° .
Zakaj moras vse vpisovati pod Orehovo vas? Ce je Hotinja vas uradno naselje, pac vpisi tja. Pikico bodo ze dodali... ce dobijo koordinate pa se toliko prej.

EDIT: zdej sem vidu, da je Hotinja vas ze dodana, tko da ne bi smelo bit nobenga prolema
User avatar
bochius
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 1177
Joined: Thu Jan 08, 2009 9:11 pm
Location: Maribor, Slovenia
Contact:

Re: Točnost zemljevida vpisanih bankovcev II

Post by bochius »

Danes sem vpisal 8 bankovcev v Zgornji Koreni, na zemljevidu pa ni "pikice". Mislim da sem vse podatke vnesel pravilno (2242 Zgornja Korena).
Bi bila zadeva rešljiva. :|

lp, Boris
User avatar
LonaPo
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 2064
Joined: Sat Apr 07, 2007 7:07 pm
Location: Maribor, Slovenia, EU (2004)
Contact:

Re: Točnost zemljevida vpisanih bankovcev II

Post by LonaPo »

Bi bi .. če se da koordinate v angleški del foruma, ker kraj očitno še ni v EBT svetu ;)


edit: koordinate javljenje, pikica bo kmalu ;)
http://b100w11.sli.si/Lonapo/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
bochius
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 1177
Joined: Thu Jan 08, 2009 9:11 pm
Location: Maribor, Slovenia
Contact:

Re: Točnost zemljevida vpisanih bankovcev II

Post by bochius »

LonaPo wrote:Bi bi .. če se da koordinate v angleški del foruma, ker kraj očitno še ni v EBT svetu ;)


edit: koordinate javljenje, pikica bo kmalu ;)

Lepa hvala. Zgleda sem tam vpisal prvi. :lol:
User avatar
LonaPo
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 2064
Joined: Sat Apr 07, 2007 7:07 pm
Location: Maribor, Slovenia, EU (2004)
Contact:

Re: Točnost zemljevida vpisanih bankovcev II

Post by LonaPo »

Tako tako :mrgreen: Prvi pa upajmo da ne zadnji.
http://b100w11.sli.si/Lonapo/" onclick="window.open(this.href);return false;
kanalskikolovrat
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 125
Joined: Mon Dec 22, 2008 10:24 pm

Re: Točnost zemljevida vpisanih bankovcev II

Post by kanalskikolovrat »

Vpisal sem bankovec za Sveto Goro nad Solkanom, kako se dobi koordinate tega kraja. V vikipediji tto ni navedeno.

Za pomoč hvala.

http://si.eurobilltracker.com/notes/?id=80761245" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
LonaPo
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 2064
Joined: Sat Apr 07, 2007 7:07 pm
Location: Maribor, Slovenia, EU (2004)
Contact:

Re: Točnost zemljevida vpisanih bankovcev II

Post by LonaPo »

45°59'49.18" 13°39'27.83" so koordinate

Najdeš pa jih na Geopedi-ji
http://b100w11.sli.si/Lonapo/" onclick="window.open(this.href);return false;
kanalskikolovrat
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 125
Joined: Mon Dec 22, 2008 10:24 pm

Re: Točnost zemljevida vpisanih bankovcev II

Post by kanalskikolovrat »

Najlepša hvala.
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Točnost zemljevida vpisanih bankovcev II

Post by gergapsek »

LonaPo wrote:45°59'49.18" 13°39'27.83" so koordinate

Najdeš pa jih na Geopedi-ji
Tako, zdaj so tudi vnešene v sistem :mrgreen:
kanalskikolovrat
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 125
Joined: Mon Dec 22, 2008 10:24 pm

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by kanalskikolovrat »

http://si.eurobilltracker.com/notes/?id=97445685" onclick="window.open(this.href);return false;

V občini Kanal ob Soči je tudi vas Gorenja vas, pa jo sedaj uvršča pod gorenjsko Gorenjo vas.

Prosim za korekcijo.

LP
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by gergapsek »

kanalskikolovrat wrote:http://si.eurobilltracker.com/notes/?id=97445685

V občini Kanal ob Soči je tudi vas Gorenja vas, pa jo sedaj uvršča pod gorenjsko Gorenjo vas.

Prosim za korekcijo.

LP
Urejeno!
Post Reply

Return to “Pogovor o straneh in sledenju evro bankovcev (Slovenščina)”