Točnost zemljevida vpisanih bankovcev II

Tukaj izrazite svoje mnenje o straneh, objavite svoje želje, predloge, ideje ...

Moderator: gergapsek

mizar
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 136
Joined: Tue Jun 05, 2012 5:18 pm
Location: Slovenia

Re: Točnost zemljevida vpisanih bankovcev II

Post by mizar »

Dioniz wrote:Pred dnevi sem pri nekaterih večjih krajih popravljal njihove koordinate. Ne vem iz katerih virov so bile vzete prej, ampak glede na Atlas okolja, za katerega menim, da je najbolj natančen glede tega, so bila odstopanja od 300 m do 1000 m, pri Slovenj Gradcu skoraj 2 km (koordinate so kazale nekam v sredo kraja Legen). Zdaj imajo naslednji večji kraji koordinate centrov starih delov mest:

Koper (Titov trg)
Kranj (Glavni trg)
Lendava (Cerkveni trg)
Ljubljana (Prešernov trg)
Novo mesto (Glavni trg pred Mestno hišo)
Piran (Tartinijev trg)
Slovenj Gradec (Glavni trg na križišču s Trgom svobode)
Škofja Loka (Mestni trg)

Rad bi popravil še koordinate ostalih večjih mest (z največ zadetki), zato bi prosil domačine, da mi povejo, kje točno je center njihovega mesta. Še posebej me zanima za Maribor, Velenje, Dobrno, Celje, Žalec, Domžale, Portorož, Šoštanj, Vrhniko, Trbovlje, Novo Gorico, Zagorje ob Savi, Medvode in tudi za ostale, še posebej, če nimajo izrazitega centra (ponavadi je starejši, ni pa nujno).
Glavni trg: Maribor (pred Rotovžem), Celje (južni del), Slovenj Gradec (X s Trgom svobode). Velenje: Titov trg. Žalec nekje okrog cerkve (Savinjska c. x Ul. savinjske čete).
User avatar
Dioniz
Euro-Master in Training
Euro-Master in Training
Posts: 797
Joined: Mon Aug 27, 2007 4:07 pm
Location: Slovenia

Re: Točnost zemljevida vpisanih bankovcev II

Post by Dioniz »

mizar wrote:Glavni trg: Maribor (pred Rotovžem), Celje (južni del), Slovenj Gradec (X s Trgom svobode). Velenje: Titov trg. Žalec nekje okrog cerkve (Savinjska c. x Ul. savinjske čete).
OK, hvala. Medtem sem nekatere že popravil. Za večino mi je približno že jasno, samo sem hotel vprašati domačine, da bo vse skupaj bolj uporabnikom prijazno. :-)
My profile & EBTST & Hit-dots map
Hits: 616x :flag-si:, 277x :flag-at:, 52x :flag-de:, 24x :flag-it:, 10x :flag-nl:, 7x :flag-be:, 5x :flag-fi:, 5x :flag-sk:, 3x :flag-fr:, 1x :flag-ee:, 1x :flag-gr:, 1x :flag-hr:, 1x :flag-lt:, 1x :flag-pt:, 1x :flag-es:, 1x ME, 1x :flag-at: :flag-at:, 1x :flag-be: :flag-be:, 1x :flag-be: :flag-at:, 1x :flag-fr: :flag-de:
Flightdiary & Where's George?
Post Reply

Return to “Pogovor o straneh in sledenju evro bankovcev (Slovenščina)”