Pomembno obvestilo!

Tukaj izrazite svoje mnenje o straneh, objavite svoje želje, predloge, ideje ...

Moderator: gergapsek

david4477
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 14
Joined: Mon Jan 22, 2007 11:41 pm
Location: Slovenia

Post by david4477 »

Ali mogoče kdo ve, kako bo od zdaj naprej z WAP naslovom? Meni wap.eurobilltracker.eu ne dela...
User avatar
tejtej
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 220
Joined: Sat Mar 10, 2007 10:16 am
Location: Slovenia

Post by tejtej »

david4477 wrote:Ali mogoče kdo ve, kako bo od zdaj naprej z WAP naslovom? Meni wap.eurobilltracker.eu ne dela...
http://forum.eurobilltracker.eu/viewtop ... 852#497852
User avatar
B I V O L
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 3890
Joined: Fri Jan 12, 2007 10:52 pm
Location: Maribor

Post by B I V O L »

Žal nekateri še vedno ne vedo, da bi naj bankovce vpisovali na novem eu naslovu. Če pogledamo, jih še kar nekaj vpisuje pod stari com naslov. Ni mi vseeno, ker sem zaradi tega prikrajšan za en zadetek, ki je vpisan žal samo na (starem) com naslovu :( . Predvidevam, da se bo v prihodnosti to dogajalo tudi vam :? , če ti ljudje ne bodo presedlali na novi eu naslov :roll: .

b100w11 in jenny&me, ali imata kakšno idejo, kako tem ljudem sporočiti spremembo iz com-a v eu, če (očitno) ne berejo mailov niti foruma :?:
User avatar
jenny&me
Euro-Expert in Training
Euro-Expert in Training
Posts: 394
Joined: Thu Dec 14, 2006 8:05 pm
Location: Dutovlje (Slovenija)

Post by jenny&me »

B I V O L wrote:b100w11 in jenny&me, ali imata kakšno idejo, kako tem ljudem sporočiti spremembo iz com-a v eu, če (očitno) ne berejo mailov niti foruma :?:
Tezko bomo/bos nekomu sporocil spremembno, ce ne bere foruma oz. maila. Dostop do e-mail naslovov imata samo avij, Nerzhul (?) in Giro, na te naslove se posilja samo informacije o zadetkih. Nekateri uporabniki foruma so napisali, da je spam tudi sporocilo, ki obvesca o sremembi iz com na eu. Na zalost je tudi googlov mail uvrstil to sporocilo med spam in zadari tega ga nekateri uporabniki niso prebrali.

Kako lahko obvestis uporabnika/ke: nekateri imajo v svojem profilu napisan e-mail naslov, na ta naslov lahko 'legalno' pises, saj so ga sami javno objavili. Ce so se vpisali na forum, jim lahko pises PM ali ce ga osebno poznas.

Upam, da bo vse reseno po sestanku spletnih mojstrov.
User avatar
mr.bear
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 72
Joined: Mon Jan 15, 2007 7:24 pm
Location: Ljubljana SLOVENIA

Post by mr.bear »

Med nami so tudi oportunisti, ki vpisujejo na obeh naslovih .com in .eu :!: :roll:
My hits: :flag-si: 160 :flag-at: 45 :flag-de: 6 :flag-nl: 3 :flag-it: 9 :flag-fi: 8 :flag-sk: 2
User avatar
Coko
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 70
Joined: Thu Jan 04, 2007 10:18 pm
Location: Ravno polje, Slovenia

Post by Coko »

Evo, Bivol je ob zadetek, tega pa bo vedno več.
Na dveh straneh pa bankovcev ne mislim vpisovat.
User avatar
jenny&me
Euro-Expert in Training
Euro-Expert in Training
Posts: 394
Joined: Thu Dec 14, 2006 8:05 pm
Location: Dutovlje (Slovenija)

Post by jenny&me »

Coko wrote:Evo, Bivol je ob zadetek, tega pa bo vedno več.
Na dveh straneh pa bankovcev ne mislim vpisovat.
Preden 'panicarimo' bi bilo dobro pocakati do danes zvecer, ko bomo zvedeli rezultat pogajanj med Girojem, njegovo zeno, Avijem, Nezhulom, Phaseolusom in de-jojem.

Tudi ce bodo pogajanja neuspesna in se strani nebosta ponovno zdruzili, bo, po mojem mnenju, tega vedno manj. saj vecina uporabnikov vpisuje bankovce na .eu - nekje v angleskem delu foruma si lahko ogledate graf, npr tukaj ;) http://www.eurobilltrackerforum.com/vie ... 255#500953
franci
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 244
Joined: Thu Jan 04, 2007 7:00 pm
Location: Šentjernej, SLO

Post by franci »

mr.bear wrote:Med nami so tudi oportunisti, ki vpisujejo na obeh naslovih .com in .eu :!: :roll:
Eh, jaz sem vpisoval dva dni ali tri na obeh, ker sem se učil kopirat.. Najprej sem vpisal v .eu, potem pa še na .com.
Še vedno pa se nisem naučil skopirati s .com na .eu. Namreč prvi dan sem 50 bankovcev vpisal na .com, pa jih ne znam prenest na .eu.
Bi jih pa rad , vendar, če ne bo šlo drugače, jih bom pa ročno, moral bom pa datume potem popravit z urejanjem, ker so mi prav datumi in kraji lep spomin na odprtje meje z Italijo in na kraje okoli Bazovice, ki smo jih pred 15 leti vsakodnevno tudi po 5x prečkali. :)
User avatar
B I V O L
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 3890
Joined: Fri Jan 12, 2007 10:52 pm
Location: Maribor

Post by B I V O L »

jenny&me wrote:
Coko wrote:Evo, Bivol je ob zadetek, tega pa bo vedno več.
Na dveh straneh pa bankovcev ne mislim vpisovat.
Preden 'panicarimo' bi bilo dobro pocakati do danes zvecer, ko bomo zvedeli rezultat pogajanj med Girojem, njegovo zeno, Avijem, Nezhulom, Phaseolusom in de-jojem.
Tudi ce bodo pogajanja neuspesna in se strani nebosta ponovno zdruzili, bo, po mojem mnenju, tega vedno manj. saj vecina uporabnikov vpisuje bankovce na .eu - nekje v angleskem delu foruma si lahko ogledate graf, npr tukaj ;) http://www.eurobilltrackerforum.com/vie ... 255#500953
Hej Jenny, to je daleč od paničarjenja :lol: . Graf gor ali graf dol, dejstvo je, da še vedno precej naših EBT-jevcev vpisuje bankovce na starem com naslovu :!: Tukaj lahko vidimo seznam :flag-si: uporabnikov zadnjih 7 dni, ki nam pokaže številko 93 8O http://si.eurobilltracker.com/rankings/ ... imestats=2 . Vele-šefi se pa naj kar dogovarjajo, jaz jim ne verjamem več, zato vpisujem na obeh naslovih, pa četudi medved temu reče oportunisti ali kakorkoli :idea: . Morda se bodo celo dogovorili, da bo prišel v uporabo spet stari naslov :lol: .

Coko, razumem te, da ne boš vpisoval na obeh naslovih, ker bi bila muka, če bi to delal ročno na obeh straneh. Sam vpišem bankovce na enem naslovu, potem naredim izvoz v csv, katerega potem odprem z excelom, v njem označim 3 stolpce (vrednost, kratka koda, serijska številka), jih skopiram (po 25, če jih je več) v beli prostor pod obrazcem za vnašanje in
Image :wink: .
SiTracker
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 1
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:31 pm

Post by SiTracker »

Sam sem relativno nov v EBT sistemu. Tako ne poznam "resnice" enih in drugih.

S strani uporabnika se mi zdi to popolnoma nesprejemljivo. Spori se naj rešujejo na sodišču, ne pa tako, da se odpreta dve strani. Mislim, da bi morali vsi uporabniki EBT bojkotirati obe strani in "prisiliti" sprti strani, da en spletni portal zapreta.

Mislim, da je "pranje perila" na škodo uporabnikov. Bolj ko se bomo uporabniki postavljali na eno ali drugo stran, bolj bomo razdeljeni. Velika skupnost bo tako propadla.
User avatar
B I V O L
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 3890
Joined: Fri Jan 12, 2007 10:52 pm
Location: Maribor

Post by B I V O L »

:D Welcome SiTracker :D

Zelo dobro si to napisal, no comment :idea: .
User avatar
b100w11
Forum Moderator
Forum Moderator
Posts: 322
Joined: Tue May 16, 2006 6:16 pm
Location: Dutovlje (SI)
Contact:

Post by b100w11 »

Samo kot splošna kultura in informacija:

do 24.12 smo imeli kar nekaj naslovov

eurobiltracker.com --> A --> DBa
eurobilltracker.eu --> A --> DBa
eurobt.eu --> A --> DBa

vsi trije so kazali strani na serverju na Finskem A - ki so povezane z bazo podatkov na istem strežniku DBa

Danes je situacija sledeča

eurobiltracker.com --> B --> DBb
eurobilltracker.eu --> A --> DBa
eurobt.eu --> A --> DBa

Strežnik B je v Franciji in ga ima pod nadzorom Giro, povezan je s kopijo baze podatkov DBb narejeno v noči na 24. december.

Mislim, da je jasno, da bodo v primeru ponovnega združenja enostavno dodali v DBa manjkajoče podatke iz DBb.

Ni mi jasno kaj bi morali verjeti "vele-šefom" kot jih imenuje B I V O L.
Vsekakor pa bo v naslednjih urah bolj jasno v katero smer gremo...

btw moje osebno mnenje je, da bo nov spletni strežnik v Franciji propadel, takoj ko bo Giro izgubil veselje nad njim, saj je že pokazal, da ima malo posluha za skupnost, ki se je zbrala okoli tega hobija.
User avatar
B I V O L
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 3890
Joined: Fri Jan 12, 2007 10:52 pm
Location: Maribor

Post by B I V O L »

Hvala za te informacije b100w11.

Še vedno razmišljam, kako obvestiti naše uporabnike, ki še vedno vpisujejo na com naslovu. Če so si oni (ne vem kako jim že naj rečem, da ti bo všeč) upravitelji strežnikov, domen, kod nekih raznoraznih, licenc, pravic, moderatorji, administratorji, programerji, v glavnem tisti dva ali trije, že kaj v boljših odnosih, potem bi lahko prosili Girota, da bi dal na svojo com prvo stran eno obvestilo, naj uporabniki tega starega naslova ne vpisujejo več tam, ampak na novi eu naslov. Jaz druge rešitve ne vidim, če ljudje ne berejo mailov :roll: . Sedaj vidiš, zakaj raje pišem vele-šefi, ker je krajše :lol: . Pa prosim, usmili se me in ne reči, naj to napišem aviju, ker se me bo hitro znebil z nekim linkom, kam se naj (prav) obrnem.

Pa še to, zelo stežka popravljam za malenkosti, kot nekateri. Če bo naslov eurobiltracker.com z enim L, ki si ga napisal dvakrat, vpisal npr. franci, se bojim, da bo spet fasal nekega vsiljivca in imel težave, kot jih je že imel. Zatorej to res ni malenkost, ker sem naslov preveril, če je sučajno po novem res en L manj v njem in namesto EBT-ja se pojavi reklamni vsiljivec :? .
User avatar
riba-fish
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 260
Joined: Fri Jan 19, 2007 1:27 am
Location: Ljubljana, Slovenija

Post by riba-fish »

Hej B I V O L. Se mi zdiš kr fejst dedec. Razloži še ostalim saj sem se od avartarejev do csv prenosov naučil od tebe, res (pošteno? csv sem prebral v NIG-u).

Daj napiši prosim čimbolj enostavno varianto, kako se lahko prenese podatke iz tam-tja.

lp Matjaž
Last edited by riba-fish on Thu Jan 03, 2008 10:02 pm, edited 1 time in total.
mednarodni zadetki: :flag-at: 14 :flag-fi: 5 :flag-it: 3 :flag-gr: 1 :flag-pt: 1 :flag-de: 4 :flag-sk: 1
User avatar
b100w11
Forum Moderator
Forum Moderator
Posts: 322
Joined: Tue May 16, 2006 6:16 pm
Location: Dutovlje (SI)
Contact:

Post by b100w11 »

No, pa se je razčistilo!

Phaseolusovo sporočilo


v par besedah:
- strani in baze podatkov bodo v naslednjih dneh združene
- bankovcev NE VPISUJTE NA OBEH STRANEH, eno izberite in jih vpisujte samo tja
- baze podatkov bodo prečiščene vseh nepravih vnosov
Post Reply

Return to “Pogovor o straneh in sledenju evro bankovcev (Slovenščina)”