Zakaj toliko močno "utrujenih" bankovcev v obtoku v SLO ?

Tukaj izrazite svoje mnenje o straneh, objavite svoje želje, predloge, ideje ...

Moderator: gergapsek

Ali mislite , da je v SLO več rabljenih bankovcev v prometu kot drugod po Evropi ?

Da, vendar me ne moti
3
13%
Da, vendar je za nas pač vse dobro
4
17%
Da, in to me prav jezi
2
8%
Ne, to pa res nisem opazil/a
13
54%
Neumno vprašanje
1
4%
Ne vem, ker sem samo doma za pečjo
1
4%

Total votes: 24

franci
Euro-Regular
Euro-Regular

Zakaj toliko močno "utrujenih" bankovcev v obtoku v SLO ?

Post by franci » Sat Feb 02, 2008 6:36 pm

Teme o rabljenih bankovcih sem prebiral že na avstrijskem delu foruma, ko so se posamezni avstrijski EBT-jevci odpravljali na obisk v Narodno banko Avstrije, ko so tudi videli, kako tam uničujejo bankovce.
Glede na to, da sem vsak teden vsaj dvakrat izven meja Slovenije in pri svojem delu uporabljam precej bankovcev, sem prišel do zanimivih ugotovitev.
Namreč, v Celovcu se ravno zadnji mesec pojavljajo novi bankovci v obtoku. Vsepovsod, tako na bankomatih, v lokalih, v trgovinah, na bankah.
Zanimivo je, da so to lahko čisto novi bankovci, tiskani v Italiji, na Nizozemskem, skratka vsepovsod za razne države.
Torej je Evropska centralna banka očitno rezerve posameznih držav razposlala na vse strani.
No, recimo v Avstrijo.
Bolj zanimivo pa je, da ni nič novega o morebitnih SLO bankovcih. Ali morda kdo kaj ve ?
Namreč, meni se zdi, da imamo pri nas toliko izrabljenih bankovcev, kot nikjer po Evropi.
Ko grem včasih na našo banko po drobiž, dobim kakšen sveženj tak, da pomislim, da so nam Avstrijci posodili ( za dober denar seveda ) en kontejner tistih bankovcev, ki so bili na stranskem tiru - namenjeni že za uničenje.
Pač, ze nas je pa vse dobro.
Torej , to me čedalje bolj muči in ne morem si kaj, da nebi povprašal za vaše mnenje o tem pojavu - zakaj torej je za nas vse dobro in ali se kaj ve o tisku " naših" €€€ bankovcev ?

B I V O L
Euro-Master
Euro-Master

Post by B I V O L » Sat Feb 02, 2008 6:45 pm

Da, vendar je za nas pač vse dobro, je moj odgovor :lol:.

Tudi sam se včasih to sprašujem, ampak lažje bi to primerjal nekdo, ki je večkrat v tujini, kjer je tudi € območje in vidim, da si tudi ti večkrat zunaj :wink:.

Zanimivo razmišljanje franci :idea:.

k a j a k
Euro-Master
Euro-Master

View topic- Zakaj toliko močno "utrujenih" bankovcev v obtok

Post by k a j a k » Sat Feb 02, 2008 7:06 pm

Ker tudi sama vsak dan delam z denarjem in že dalj časa opažam koliko je "zmatranih" bankovcev pri nas, sem že večkrat v banki vprašala, zakaj jih ne izločajo iz prometa? Odgovorili so mi ravno to, kar si rekel, za nas je vse dobro - žal :wink:

Če pomislim, kakšne težave so pri štetju, preden ti strojček naenkrat prešteje sto bankovcev, porabiš kar nekaj časa :roll: .

Vem, da dinarje so izločali sproti in jih dajali na uničenje.
Last edited by k a j a k on Sat Feb 02, 2008 8:04 pm, edited 1 time in total.

mr.bear
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training

Post by mr.bear » Sat Feb 02, 2008 7:48 pm

Izgleda, da se pojavlja stara zgodba, le da so tokrat na sporedu bankovci. Vsi vemo za slabše pralne praške, kozmetiko, Nutello,....... :cry:
Mogoče se pozna tudi vpliv bivših južnih bratov, ki nikoli niso sloveli po pazljivem ravnanju z bankovci in imajo že nekaj časa plačilni promet v Evrih: Črna gora in Kosovo. BTC je čez vikend preplavljen z nakupovalci izza naše južne meje, Albanci dilajo sladoled, burek in zelenjavo na vsakem vogalu. :wink:
My hits: :flag-si: 160 :flag-at: 45 :flag-de: 6 :flag-nl: 3 :flag-it: 9 :flag-fi: 8 :flag-sk: 2

tejtej
Euro-Regular
Euro-Regular

Post by tejtej » Sat Feb 02, 2008 9:02 pm

Vsakič, ko mi v banki štejejo denar (polog ali dvig) kakšen zdelan bankovec dajo na stran. In vsakič razmišljam o tem, da mi kradejo zadetke.

b100w11
Forum Moderator
Forum Moderator

Post by b100w11 » Sun Feb 03, 2008 9:35 am

"Ne, tega pa res nisem opazil", sam dobivam večino denarja v Italiji. Tam je prelepljenih, popisanih, ožigosanih, natrganih in raztrganih bankovcev na pretek. Občasno dobim tudi že skoraj prosojne, ali pa take z odgriženim hologramom... In ne v normalnem obtoku temveč direktno iz banke. :?

Poglavje zase so severne države, Bolj kot se premikaš proti severu bolj pazijo na bankovce. Na Finskem uničujejo bankovce z najmanjšo lepotno napako, tako, da se zdi ljudem že skoraj pretirano in so že večkrat protestirali proti temu razmetavanju javnega denarja. Vsak uničen bankovec je treba seveda nadomestiti in to ni zastonj.

gergapsek
Euro-Master
Euro-Master

Post by gergapsek » Sun Feb 03, 2008 1:02 pm

Sploh pri bankovcih za :note-5: in :note-10: € pogosto dobim kakega, ki si ga skoraj ne upam več normalno prijet, da nebi razpadel, ker je bil že neštetokrat preložen na pol.Image

franci
Euro-Regular
Euro-Regular

Post by franci » Sat Feb 09, 2008 10:08 pm

No, kot sem pričakoval....Ne vem, ali sem to svoje razmišljanje že zapisal, ampak gre nekako takole :
Zadnjič sem šel spet po zavitek drobiža na našo banko.
Vzel sem si čas in jih vpisal nocoj, ker me je prav zanimalo, če bo kaj zadetkov, ker so bili bankovci spet takoooo utrujeni.
In, evo 2 zadetka.
Avstrijsko-slovenska.
In zdaj, lepo prosim- res je, da si je naša banka pred uvedbo € sposodila bankovce med drugim od Avstrijske Narodne Banke, ampak tile, s katerimi sem imel dva zadetka nocoj, sta bila lani v Avstriji že vpisana v EBT.
Torej logičen sklep je, da še vedno dobivamo svežnje bankovcev iz tujine, ker jih sami pač ne tiskamo.
In, kot ste že sami ugotovili, nam veselo ponudijo rabljen, zguljen denar, sami pa v zadovoljstvo lastnega prebivalstva, plasirajo na tržišče nove bankovce....eh, kako je nam lepo na jugu Evrope.... :( :)

k a j a k
Euro-Master
Euro-Master

Viev topic - Zakaj toliko močno "utrujenih" bankovcev

Post by k a j a k » Sat Feb 09, 2008 10:26 pm

Franci, da te malo potolažim, glede teh bankovcev.

V četrtek pred praznikom, sem bila v Banki slovenije in vprašala glede teh "močno utrujenih bankovcev". Izvedela sem, da letos dobimo svoje Slovenske bankovce in to že prav kmalu, tako, da bo upam potem bolje in ne bo več toliko "grdega denarja v obtoku, samo se pa bojim, da bo potem tudi zadetkov manj :(, to pa za nas na EBT ne bo prav dobro :wink:

franci
Euro-Regular
Euro-Regular

Post by franci » Sat Feb 09, 2008 10:34 pm

O , to pa nisem vedel, hvala .
To je že res, no, mene pa obratno, to veseli, ker bodo naši bankovci postali iskano blago po evroobmočju in bodo sigurno ostali kar tekmovali, kdo jih bo prej ali več imel. :D :D
Sigurno se bodo razpisali o tem, upam, da jih bomo lahko veliko vpisali.
Takrat se bom pa tudi jaz potrudil, pa bom vsak torek vsaj 100 bankovcev zanesel v Avstrijo, ker sedaj jih raje položim na račun kot pa da bi tiste silne količine :note-20: :note-20: :note-20: nosil gor v kuvertah :? :)

tejtej
Euro-Regular
Euro-Regular

Re: Viev topic - Zakaj toliko močno "utrujenih" bankovcev

Post by tejtej » Sat Feb 09, 2008 10:36 pm

k a j a k wrote:Izvedela sem, da letos dobimo svoje Slovenske bankovce in to že prav kmalu,
Samo dvajsetake.

LonaPo
Euro-Master
Euro-Master

Post by LonaPo » Wed Feb 13, 2008 9:23 pm

Jupi! A se že ve približno kdaj?

:note-20: se meni ne zdijo tak "utrujene". Na splošno so slabe samo :note-5: tisto kaj gre skozi moj popis :roll: , seveda z izjemami pri drugih bankovcih. Začudo pa :note-200: :note-500: izgledajo fantastično :wink:
http://b100w11.sli.si/Lonapo/" onclick="window.open(this.href);return false;

Dioniz
Euro-Master in Training
Euro-Master in Training

Re: Zakaj toliko močno "utrujenih" bankovcev v obtoku v SLO ?

Post by Dioniz » Fri Sep 18, 2009 6:19 pm

Za rabljene €-kovance se že dolgo ve, da jih avstrijska trgovska podjetja v velikih količinah prinašajo v Slovenijo; zato so tako pogosti. Mogoče kdo ve, ali tudi rabljene bankovce? To bi tudi razložilo veliko število zadetkov z Avstrijo (še posebej s Koroško).
My profile & EBTST & Hit-dots map
Hits: 612x :flag-si:, 253x :flag-at:, 50x :flag-de:, 23x :flag-it:, 9x :flag-nl:, 7x :flag-be:, 5x :flag-sk:, 4x :flag-fi:, 2x :flag-fr:, 1x :flag-ee:, 1x :flag-lt:, 1x :flag-gr:, 1x :flag-pt:, 1x :flag-es:, 1x :flag-hr:, 1x ME, 1x :flag-at: :flag-at:, 1x :flag-be: :flag-be:, 1x :flag-fr: :flag-de:, 1x :flag-be: :flag-at:
Flightdiary & Where's George?

franci
Euro-Regular
Euro-Regular

Post by franci » Fri Sep 18, 2009 7:56 pm

Jaz recimo se vozim vsaj 2x tedensko preko Ljubelja, ki je samo eden od prehodov z Koroško.
Vsakodnevno se dogajajo velike migracije Avstrijcev v SLO in obratno.
Mislim, da je veliko število zadetkov samo posledica dveh, treh posameznikov na njihovi strani in nekaj naših uporabnikov, ki ste bolj aktivni in nič drugega.

( Mimogrede : teza o večjih količinah kovancev iz Avstrije pa mislim, da ne bo držala, razen če si videl znamenite avstrijske rolice v naših trgovinah....so pa tele rolice precej drage in ne verjemem, da bi naša podjetja kupovala pakiran drobiž v tujini, ker je pri nas cenejši ).

rtone83
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training

Post by rtone83 » Fri Sep 18, 2009 8:16 pm

Z Avstrijo kot uporabnico € imamo najdaljšo mejo. Dejstvo je tudi, da je precej naših aktivnih EBT-jevcev stacioniranih blizu te meje ( MB, SG, ...). Ravno tako tudi avstrijski EBT-jevci ne mirujejo ( Klapotec, Hinti,........), zato ni nič čudnega, da se pojavlja veliko zadetkov.
Meja z Italijo je izredno kratka - vsaj tista, ki poteka po nižini. Vpisovalci na nobeni strani niso prav hudo aktivni - zato tudi bližnjih zadetkov ni veliko.
Vsekakor pa zadetki nimajo prav NOBENE veze s teorijo o prenašanju rabljenih bankovcev.
Zadetki - 303 :flag-si: 44 :flag-at: 14 :flag-de: 3 :flag-nl: 2 :flag-fi: 3 :flag-it: 1x Hungary (do 09.11.2012)

Post Reply

Return to “Pogovor o straneh in sledenju evro bankovcev (Slovenščina)”