Novi evro bankovci

Tukaj izrazite svoje mnenje o straneh, objavite svoje želje, predloge, ideje ...

Moderator: gergapsek

mizar
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 136
Joined: Tue Jun 05, 2012 5:18 pm
Location: Slovenia

Re: Novi evro bankovci

Post by mizar »

NA/N014 tudi pri meni. Danes sem prvega dobil v prometu izven banke.
franci
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 244
Joined: Thu Jan 04, 2007 7:00 pm
Location: Šentjernej, SLO

Re: Novi evro bankovci

Post by franci »

Hm, nekako se je nekdo hvalil, kako je enostavno vpisovati nove svežnje novih petakov.
Jaz sem danes dvignil na banki nekaj zavitkov ( originalno razpakiranih pred menoj, seveda brez štetja, torej novi novi).
Doma pa v vsakem zavitku najmanj 4 različne printer kode in ko sem to na kupčke dal, še med vsakim kupčkom enakih printer kod še nekaj serij zaporednih številk, ki so se razlikovale ali na začetku ( NA34 in NA24, NA10 in NA64 ter NA54 in NA44 skupaj ) ali proti koncu tam nekje 5. in 6. cifra.
Pa potem prehodi med zaporedji preko številke 1000 in smo na nekaj kupčkih......Mislim, ni res enostavno.
Ko zdaj gledam za nazaj, se kar malo bojim, če sem pred tednom dni vpisal pravilne printer kode za posamezne ( 2 ali 4 ) bankovce, ki izgleda nekako padajo vmes.
Uporaba sistema za vpisovanje po 25 bankovcev nekako ne pride do izraza. :? :?
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Novi evro bankovci

Post by gergapsek »

9. 5. 2013 N014/NA iz prometa
User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Novi evro bankovci

Post by Rafaelus »

[quote="franci"]Hm, nekako se je nekdo hvalil, kako je enostavno vpisovati nove svežnje novih petakov.
Jaz sem danes dvignil na banki nekaj zavitkov ( originalno razpakiranih pred menoj, seveda brez štetja, torej novi novi).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Delno imaš prav, so paketki kjer bi jih lahko vpisal vseh 100, lahko pa da moraš tudi po večkrat začet na novo. Verjetno je neko pravilo ki ga pa ne poznam. V vsakem primeru pri novih iz banke je 1/25 zelo uporabna zadeva :) Rafaelus jih je po Sl.G. razdelil že preko 500 kom.

Je imel že kdo zadetek s novimi petaki ???
User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Novi evro bankovci

Post by Rafaelus »

Rafaelus wrote:
franci wrote:Hm, nekako se je nekdo hvalil, kako je enostavno vpisovati nove svežnje novih petakov.
Jaz sem danes dvignil na banki nekaj zavitkov ( originalno razpakiranih pred menoj, seveda brez štetja, torej novi novi).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Delno imaš prav, so paketki kjer bi jih lahko vpisal vseh 100, lahko pa da moraš tudi po večkrat začet na novo. Verjetno je neko pravilo ki ga pa ne poznam. V vsakem primeru pri novih iz banke je 1/25 zelo uporabna zadeva :) Rafaelus jih je po Sl.G. razdelil že preko 500 kom.

Je imel že kdo zadetek s novimi petaki ???
Ja Rafaelus ga je danes dobil in evo DOKAZ http://si.eurobilltracker.com/notes/?id=125531018" onclick="window.open(this.href);return false; , sicer ni glih neki težkokategornik je pa vseeno prvi v Sloveniji al mogoče NE ???
mizar
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 136
Joined: Tue Jun 05, 2012 5:18 pm
Location: Slovenia

Re: Novi evro bankovci

Post by mizar »

Je prvi, brez skrbi :)

Čestitke tudi za Estonca :)
žolca
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 71
Joined: Thu Feb 04, 2010 11:32 am

Re: Novi evro bankovci

Post by žolca »

Danes sem iz prometa ( trafika!) v Žalcu dobil petak Z/ZB.
Drugače pa samo N/NA.
LP, aspik
User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Novi evro bankovci

Post by Rafaelus »

Zanimivo da rečem vpisal sem nekje blizu 4.000 novih petakov in jih tudi v svojih lokalih razdelil, zadetek pa samo eden, zgleda da Slovenj Gradčani ne upajo ven iz mesta :wink: in še podvprašanje kako najlažje ugotoviš kateri zadetek je s novim petakom,bolj kratke pameti Rafaelus :?:
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Novi evro bankovci

Post by gergapsek »

Rafaelus wrote: in še podvprašanje kako najlažje ugotoviš kateri zadetek je s novim petakom,bolj kratke pameti Rafaelus :?:
Enostavno, novi bankovci imajo letnico 2013, vsi ostali stari pa brez izjeme 2002, pa seveda v spisku vpisanih bankovcev, kjer so zadetki označeni z * po serijski številki, ki se začne z dvema črkama.
Attachments
5novi.jpg
5novi.jpg (10.39 KiB) Viewed 3759 times
5stari.jpg
5stari.jpg (11.69 KiB) Viewed 3759 times
mizar
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 136
Joined: Tue Jun 05, 2012 5:18 pm
Location: Slovenia

Re: Novi evro bankovci

Post by mizar »

V eni restavraciji sem nekajkrat dobil tudi UC in UD, sicer pa vse NA (banka, pošta, trgovine,...)
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Novi evro bankovci

Post by gergapsek »

Vglavnem torej avstrijski bankovci, podobno kot ob uvedbi evra pri nas, ko so, vsaj pri petakih, avstrijski prevladovali, če me spomin ne vara.
Dejansko se mi zdi najbolj logično Slovenijo oskrbovati preko Avstrije.
User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Novi evro bankovci

Post by Rafaelus »

Nekaj me zanima glede države petakov sem dobil enega ki ga tiska Italija je pa Slovenski, prosim kaj veš o tem :?:

Serijska številka Sxxxx6064xxx je bila vpisana enkrat. To je bankovec za 5 evrov iz leta 2013. Kratka koda je Sxxxxx.
To pomeni, da je Italija tiskala bankovec v: Italija.
Uporabniki, ki so vpisali bankovec, so:
Uporabnik Datum vpisa Kraj Opombe
Rafaelus 2013-06-21 11:07:58 Flag for Slovenija Slovenj Gradec 2380 Koroške pekarne, Glavni trg 25 Slovenj Gradec - novi
Matuc
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 17
Joined: Sun Jan 24, 2010 12:01 pm

Re: Novi evro bankovci

Post by Matuc »

Danes iz obtoka dobil kombinacijo V014/VA.
Matuc
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 17
Joined: Sun Jan 24, 2010 12:01 pm

Re: Novi evro bankovci

Post by Matuc »

Zgleda da so se razpasli... U006/UF
User avatar
LonaPo
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 2064
Joined: Sat Apr 07, 2007 7:07 pm
Location: Maribor, Slovenia, EU (2004)
Contact:

Re: Novi evro bankovci

Post by LonaPo »

Ta vikend sem dobila vse, samo pričakovanih NA ne :)

UD, VA, SA, SB, SC, SE, SD .. res so se razpasli
http://b100w11.sli.si/Lonapo/" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply

Return to “Pogovor o straneh in sledenju evro bankovcev (Slovenščina)”