Nova skupna stran evrokovancev

Tukaj izrazite svoje mnenje o straneh, objavite svoje želje, predloge, ideje ...

Moderator: gergapsek

Post Reply
Davci
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 17
Joined: Tue Oct 17, 2006 10:52 pm
Location: Ljubljana, Slovenia

Nova skupna stran evrokovancev

Post by Davci »

Pozdravljeni!

Pri nakupu začetnega paketa sem opazil tudi novo skupno stran na kovancih od 10 centov navzgor. O uvedbi skupne strani sem že vedel prej, zanima pa me sledeče: do kdaj morajo tudi obstoječe članice evroobmočja izdati kovance z novo skupno stranjo in ali bodo morali iz obtoka pobirati obstoječe kovance ter jih nadomeščati z novimi (žal teh podatkov nisem nikjer zasledil, tudi na strani ECBja ne).

Toliko za informacijo: letošnji spominski kovanec za 2 € je namenjen obletnici podpisa rimske pogodbe in kolikor sem zasledil, naj bi ti kovanci že imeli obnovljeno skupno stran.

LP

:roll:
Lep pozdrav / Greetings

David
User avatar
b100w11
Forum Moderator
Forum Moderator
Posts: 322
Joined: Tue May 16, 2006 6:16 pm
Location: Dutovlje (SI)
Contact:

Post by b100w11 »

Če so moje informacije točne, naj bi se ne kovancev namensko pobiralo iz prometa, temveč se od zdaj naprej kujejo novi, z novo skupno stranjo. Stare pa se odstranjuje iz običajnih razlogov.
franci
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 244
Joined: Thu Jan 04, 2007 7:00 pm
Location: Šentjernej, SLO

Re: Nova skupna stran evrokovancev

Post by franci »

Davci wrote:Pozdravljeni!

Pri nakupu začetnega paketa sem opazil tudi novo skupno stran na kovancih od 10 centov navzgor. O uvedbi skupne strani sem že vedel prej, zanima pa me sledeče: do kdaj morajo tudi obstoječe članice evroobmočja izdati kovance z novo skupno stranjo in ali bodo morali iz obtoka pobirati obstoječe kovance ter jih nadomeščati z novimi (žal teh podatkov nisem nikjer zasledil, tudi na strani ECBja ne).

Toliko za informacijo: letošnji spominski kovanec za 2 € je namenjen obletnici podpisa rimske pogodbe in kolikor sem zasledil, naj bi ti kovanci že imeli obnovljeno skupno stran.

LP

:roll:
Katera država pa je izdala omenjeni spominski kovanec za 2€ ??
filafila

Re: Nova skupna stran evrokovancev

Post by filafila »

franci wrote:
Davci wrote:Pozdravljeni!

Toliko za informacijo: letošnji spominski kovanec za 2 € je namenjen obletnici podpisa rimske pogodbe in kolikor sem zasledil, naj bi ti kovanci že imeli obnovljeno skupno stran.

LP

:roll:
Katera država pa je izdala omenjeni spominski kovanec za 2€ ??

Kovanec bo prvič enak v vseh državah, imel bo enako prvo in zadnjo stran. Tako je razumeti novinarje.
User avatar
cat306
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 11
Joined: Fri Jan 05, 2007 6:19 pm
Location: Trieste - Ljubljana

Post by cat306 »

Jst sm slisala, da jih ne bodo jemali iz obtoka. Na forumu sm prebrala, da so kovali tudi dvostranski kovanec 2e zaradi druge slovesnosti... se ne spomnim kjre. Pa da za to, so glasovale vse clanice EU.

Lp
franci
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 244
Joined: Thu Jan 04, 2007 7:00 pm
Location: Šentjernej, SLO

Post by franci »

Sem našel. Hvala vseeno. :)
Ja prevodi bojo različni, kot si lahko pogledate .

http://www.zwei-euro.com/zwei-euro/geme ... gedenk.htm

Če pa kdo želi, mu lahko pošljem kakšnega spominskega iz Avstrije izpred kakšnega leta.
Oziroma, ko bo kakšno srečanje, ga bom imel sabo, ker je poštnina tako draga!! :D :!:

http://www.zwei-euro.com/zwei-euro/oest ... gedenk.htm
Teh imam nekaj doma :lol:
MarkTT
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 6
Joined: Thu Jan 18, 2007 9:47 pm
Location: Slovenia

Post by MarkTT »

Jaz mam tudi en tak spominski kovanec doma 8)
Davci
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 17
Joined: Tue Oct 17, 2006 10:52 pm
Location: Ljubljana, Slovenia

Post by Davci »

cat306 wrote:Jst sm slisala, da jih ne bodo jemali iz obtoka. Na forumu sm prebrala, da so kovali tudi dvostranski kovanec 2e zaradi druge slovesnosti... se ne spomnim kjre. Pa da za to, so glasovale vse clanice EU.

Lp
Pozdravljena!

Za to informacijo prvič slišim, kar se tiče spominskih kovancev, je imela vsaka država svoje s svojo spominsko stranjo, na spodnjem linku so do sedaj vsi izdani spominski kovanci za € 2:

http://www.ecb.int/bc/euro/coins/comm/h ... ex.en.html

LP
Lep pozdrav / Greetings

David
User avatar
romanm
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 147
Joined: Sat Dec 09, 2006 4:20 pm
Location: Zagorje ob Savi, Slovenia
Contact:

Post by romanm »

b100w11 wrote:Če so moje informacije točne, naj bi se ne kovancev namensko pobiralo iz prometa, temveč se od zdaj naprej kujejo novi, z novo skupno stranjo.
To ne bo držalo, saj sem zadnjič dobil avstrijski kovanec za 50 centov z letnico 2007, podoba Evrope na njem pa je bila še stara.
franci nelogiran

Post by franci nelogiran »

Avstrijci so nakovali kovancev na zalogo in so pač izjeme v sistemu.
Torej, dali so jih kovati z letnico izdelave precej naprej, zdaj jih pa plasirajo na tržišče in povzročajo zmedo. :?
User avatar
LonaPo
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 2064
Joined: Sat Apr 07, 2007 7:07 pm
Location: Maribor, Slovenia, EU (2004)
Contact:

Post by LonaPo »

Moja destinacija za letošnje počitnice je Ciper :flag-cy: od sestre pa Malta :flag-mt: :roll: hmmm le zakaj :lol: razen, če kovančki prej priromajo do Slovenije
http://b100w11.sli.si/Lonapo/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
rtone83
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 124
Joined: Sat Jun 23, 2007 8:07 pm
Location: Ljubljana - Fužine, SLOVENIJA

Post by rtone83 »

Po kovance vam pa res ni treba tko daleč - jih imamo cel kup tudi v Sloveniji.

http://evronumizmatiki.mojforum.si/
User avatar
LonaPo
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 2064
Joined: Sat Apr 07, 2007 7:07 pm
Location: Maribor, Slovenia, EU (2004)
Contact:

Post by LonaPo »

Ja no saj ni hudo združit prijetno s koristnim. :wink:
Sicer pa se v Mariboru dobi v društvu od obeh držav vseh 8 komadov, samo se mi zdi 15€ malo hudo glede na nominalno vrednost 3,88.
Na to da pa se jih bo našlo v obtoiku pa je sicer čisto možno a vendar mala verjetnost - ker sta otoka in zelo malo kovancev.
Bomo že ;) Hvala za link, sicer mi je znan - ampak pokukat tja nikoli ne škodi
http://b100w11.sli.si/Lonapo/" onclick="window.open(this.href);return false;
david4477
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 14
Joined: Mon Jan 22, 2007 11:41 pm
Location: Slovenia

Post by david4477 »

cat306 wrote:...Na forumu sm prebrala, da so kovali tudi dvostranski kovanec 2e zaradi druge slovesnosti...Lp
A to pomeni, da kovanec izgledal enako na obeh staneh? :?:
Post Reply

Return to “Pogovor o straneh in sledenju evro bankovcev (Slovenščina)”