Napis Slovenija na robu kovanca za € 2

Tukaj izrazite svoje mnenje o straneh, objavite svoje želje, predloge, ideje ...

Moderator: gergapsek

s_matija
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 3
Joined: Mon Jan 22, 2007 4:18 pm
Location: Slovenia

Re: Napis Slovenija na robu kovanca za € 2

Post by s_matija »

s_matija wrote:
Davci wrote:Pozdravljeni!

Danes sem se malo bolj vtaknil v omenjen kovanec in sem opazil naslednje:

Napis na robu kovanca:
S_____L_____O_____V__E__N__I__J__A *

Med prvimi črkami napisa je veliko več presledka kot med ostalimi.

Glede na to, ker sem kupil dva startkit paketa z evri in imam za primerjavo 4 dvoevrske kovance, je očitno cela serija takšna, ali gre za namenoma takšen odtis ali je napaka, pa ne bi vedel.
Emmm... kje pa ste opazil ta napis k ma kao večje presledke? Na vseh kovancih k jih mam js za 2€ piše *S*L*O*V*E*N*I*J*A* (vmes so zvezdice, pač EU pa to), ampak povsod je isti presledek. ??? Tut jaz sem kupil startkit paketek, ampak sem tiste evre žal že poslal naprej :P tako da sem si lahko ogledal samo te, ki jih imam sedaj.

Upam, da diskutiramo o isti stvari, če pa ne, se oproščam...my mistake :oops:
Ugotovu na kaj ste mislni :oops: (js sm pa mislu na neki druzga :oops: )
Davci
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 17
Joined: Tue Oct 17, 2006 10:52 pm
Location: Ljubljana, Slovenia

Re: Napis Slovenija na robu kovanca za € 2

Post by Davci »

s_matija wrote:
Davci wrote:Pozdravljeni!

Danes sem se malo bolj vtaknil v omenjen kovanec in sem opazil naslednje:

Napis na robu kovanca:
S_____L_____O_____V__E__N__I__J__A *

Med prvimi črkami napisa je veliko več presledka kot med ostalimi.

Glede na to, ker sem kupil dva startkit paketa z evri in imam za primerjavo 4 dvoevrske kovance, je očitno cela serija takšna, ali gre za namenoma takšen odtis ali je napaka, pa ne bi vedel.
Emmm... kje pa ste opazil ta napis k ma kao večje presledke? Na vseh kovancih k jih mam js za 2€ piše *S*L*O*V*E*N*I*J*A* (vmes so zvezdice, pač EU pa to), ampak povsod je isti presledek. ??? Tut jaz sem kupil startkit paketek, ampak sem tiste evre žal že poslal naprej :P tako da sem si lahko ogledal samo te, ki jih imam sedaj.

Upam, da diskutiramo o isti stvari, če pa ne, se oproščam...my mistake :oops:
Pozdravljen!

Mislil sem obod kovanca (kar se tiče napisa SLOVENIJA na robu nacionalnega motiva, se pravi na licu kovanca, je seveda vse v redu), tam kjer imajo npr Nizozemci napisano GOD ZIJ MET ONS ali pa Avstrijci 2 * 2 * ipd.).
Se opravičujem za napačno uporabljen izraz

LP
Lep pozdrav / Greetings

David
Post Reply

Return to “Pogovor o straneh in sledenju evro bankovcev (Slovenščina)”