Kje je kaj in kako... pri EBTju

Tukaj izrazite svoje mnenje o straneh, objavite svoje želje, predloge, ideje ...

Moderator: gergapsek

User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by gergapsek »

Rafaelus wrote:Rafaelus spet radoveden: Tu in tam se zmotim in pri vnosu bankovca vpišem napačno vrednost. Računalnik bankovec sprejme. Kako je to možno ? :oops:
Tukaj v bistvu velja ista razlaga, kot pri vprašanju ponarejenih bankovcev
gergapsek wrote:
Rafaelus wrote:Rafaelus spet radoveden. Hipotetično, dobim ponarejen bankovec in ga vpišem. Me opozori računalnik in s kakšnim besedilom. Hvala za odgovor :oops:
Če sta kratka koda in serijska številka zapisani po pravem ključu (skoraj vsaka tiskarna ima svoj način določanja kombinacij serijskih številk in kratkih kod), sistem ne more vedeti, da je bankovec ponarejen, saj ne obstaja baza podatkov, v kateri bi bile zabeležene vse serijske številke, ki so bile natisnjene. Sistem torej peverja samo kontrolne številke v serijski številki. Če te odgovarjajo normativu, bankovec sprejme, pa četudi je ponarejen.
User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by Rafaelus »

.
Last edited by Rafaelus on Fri Mar 05, 2010 2:13 pm, edited 1 time in total.
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by gergapsek »

Sistem je pač tako nastavljen, da te v kraju, kjer si registriran, beleži kot uporabnika in obiskovalca, da je lažje primerjati, kdo je v dotičnem kraju koliko vpisal.
User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Zadetki

Post by Rafaelus »

.
Last edited by Rafaelus on Fri Mar 05, 2010 2:13 pm, edited 1 time in total.
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Zadetki

Post by gergapsek »

Moderirani zadetki so na nek način skriti zadetki, lahko bi se reklo tudi nezanimivi zadetki, ki jih lahko v spisku zadetkov vidita samo udeleženca pri takem zadetku, tako da se na strani s spiskom zadetkov nastavi, da so vidni samo moderirani ali pa popolnima vsi zadetki.

Do avtomoderiranih zadetkov pride, če je časovna razlika men vnosom obeh partnerjev manjša od enega dneva ali če se sgodi, da dobiš naenkrat več zadetkov z istim partnerjem, ki imajo isto kilometrino in čas.
Lahko pa tudi sam prosiš za moderiranje zadetkov preko skupine za podporo, če si mnenja, da zadetek ni zanimiv, naprimer, če je nastal po nesreči med tabo in drugim trackerjem.

Če navaden moderiran zadetek postane trojni zadetek, se odmoderira.
User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Zadetki

Post by Rafaelus »

.
Last edited by Rafaelus on Fri Mar 05, 2010 2:13 pm, edited 1 time in total.
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Zadetki

Post by gergapsek »

Rafaelus wrote:Rafaelus zaenkrat še ni modeliran saj vpisuje bankovce iz istega stola saj nima časa za potovanja. Nekaj malega pa vpišem pod PETRUŠKO ( hčerko ) ki mi prebere kode in številke bankovcev iz krajev kjer se nahaja ker veliko potuje in jaz jih pa vpišem. Pa vprašam ali je to pravilno ??
Niti ne. No glede tega je v pravilih napisano sledeče:

Osnovno pravilo je, da ne smete vpisati bankovca, za katerega že veste, da je bil vpisan. Če npr. dobite bankovec od družinskega člana ali prijatelja, ki je tudi uporabnik EBT, sploh ne bi smeli spet vpisati tega bankovca.
Izjema so samo bankovci na katere je nekdo napisal spletni naslov EuroBillTracker — te bankovce kar vpišite. Dobro pa bi bilo, da v Opombah opozorite na to, da so bankovci označeni.
Poleg tega naj bi imeli tudi fizični stik z bankovcem — ni sprejemljivo, da bi vam prijatelj samo pošiljal serijsko številko in druge podatke v e-pošto.
User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by Rafaelus »

.
Last edited by Rafaelus on Fri Mar 05, 2010 2:14 pm, edited 1 time in total.
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by gergapsek »

Rafaelus wrote:Naslednje vprašanje za novega šefa, da ga malo izmučim, sem pač čista :twisted: Hčerka veliko potuje, želela pa bi jih vpisovat zo atija :D oziroma Rafaelus-a. Ne želi pa tudi ljubi se ji ne vpisovat vsakega bankovca pod svoj nik, pač mularija ki ne uboga starejših. Ona biz bankovci imela stik vpisala pa za mene. Je to dovoljeno ? Pod opombe sem pa mislil Petruška njen nik in - kje ga je dobila. Hvala za odgovor in v upanju da dobim še kakšen zadetek s tabo. Mi je malo sumljiva Kajak se mi kar preveč nastavlja :D
No, pa poglejmo, kaj piše v pravilih, ki so, mimogrede, tukaj :wink: : FAQ / Pomoč
Deljeni računi
Ne postavljemo strogih pravil pri skupnih računih, ampak se zanašamo na čut odgovornosti naših uporabnikov. Na splošno naj bi vsak sledil svojim bankovcem s svojim računom. Vsekakor pa so primeri, ko je skupen račun bolj smiseln, npr. če družinski člani, ali pa vi in življenski sopotnik skupaj sledite bankovcem. Če ste začeli vi in sorodnik vpisovati bankovce posebej in želite to kasneje združiti, lahko za nadaljno pomoč vprašata Skupino za podporo.
Več računov za enega uporabnika (npr. za testiranje ali vpisovanje boomerang zadetkov) na splošno ni dovoljeno!
Ja, ja, jaz tudi čakam na zadetek, sem v petek že mislil malo v SG prit Image
User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by Rafaelus »

.
Last edited by Rafaelus on Fri Mar 05, 2010 2:14 pm, edited 1 time in total.
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by gergapsek »

Rafaelus wrote:h kateri skupini sem dodeljen oziroma kdo mi to določi. Sem rad ofarban
Kakšno skupino misliš?

Za zastavico v podpisu pa uporabiš sledeče:

Code: Select all

 :flag-it: 
User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by Rafaelus »

.
Last edited by Rafaelus on Fri Mar 05, 2010 2:15 pm, edited 1 time in total.
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by gergapsek »

Rafaelus wrote:Spraševal sem o spodnjem besedilu


Uporabniške skupine

Skupine omogočajo administratorjem učinkovitejši nadzor uporabnikov. Najprej boste dodeljeni specifični skupini, ki bo vaša osnovna skupina. Ta skupina določa, kako boste vidni drugim uporabnikom (npr. barva uporabniškega imena, avatar, rang). Glede na dovoljenja administratorja boste lahko zamenjali osnovno skupino. Lahko boste tudi dodeljeni drugi skupini ali pa vam bo omogočeno menjanje skupin. Nekatere skupine vam lahko dodelijo dodatna dovoljenja za ogled ali vam lahko povečajo vaše pravice v drugih področjih.
Aha :oops:
Po teh kriterijih bi ti spadal v osnovno, specifično skupino, jaz sem npr. na slovenskem delu foruma moderator, na drugih pa pravtako samo uporabnik v osnovni skupini, Avij npr. administrator... V bistvu pa je vse že razloženo v sami definiciji uporabniških skupin, ki si jo skopiral sem.
User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by Rafaelus »

.
Last edited by Rafaelus on Fri Mar 05, 2010 2:15 pm, edited 1 time in total.
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by gergapsek »

Post Reply

Return to “Pogovor o straneh in sledenju evro bankovcev (Slovenščina)”