Kje je kaj in kako... pri EBTju

Tukaj izrazite svoje mnenje o straneh, objavite svoje želje, predloge, ideje ...

Moderator: gergapsek

User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by Rafaelus »

Kaj pomeni da imate prvih 100 DOTOV, oziroma kaj to zbirate ??
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by gergapsek »

Rafaelus wrote:Kaj pomeni da imate prvih 100 DOTOV, oziroma kaj to zbirate ??
Dot je polje v koordinatni mreži veliko 30x30 km. Če na nekem območju vpišeš bankovec, imaš s tem točko na zemljevidu, ki leži v nekem polju v mreži. Če klikneš na svoj zemljevid bankovcev, se odpre povezava na google s karto dotov.

Dotmap Rafaelus
User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by Rafaelus »

Ni mi popolnoma jasno kompregledujem moje zadetke kaj so nivoji 1, 2, 3 ? Pač 5 razredov pomožne šole kaj češ :?
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by gergapsek »

Rafaelus wrote:Ni mi popolnoma jasno kompregledujem moje zadetke kaj so nivoji 1, 2, 3 ? Pač 5 razredov pomožne šole kaj češ :?

Če misliš nivoje v smislu upravne ureditve, je Slovenija na EBT-ju razdeljena tako:
1. Upravne enote
2. Prazno
3. Občine
=> Kraji.

Ko bomo (enkrat, če bomo dočakali :roll: ) dobili pokrajine, bi se naj struktura premaknila in bi upravne enote prišle na 2. mesto, na 1. mesto pa pokrajine. Hierarhija upravne ureditve pač.
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by gergapsek »

Nov dodatek ta vse "dothounterje":

Tukaj najdete povezavo, ki jo dodajte k svojim zaznamkom in jo kliknite za tem, ko že imate odprto googlovo karto z doti (Moj profil > Zemljevidi > klik na karto Evrope). Če nato kliknete na nek dot na karti, se vam odpre novo okno, v katerem se izpiše seznam krajev in poštnih številk, ki ležijo v njem (seveda samo kraji, kjer je že nekdo vpisal bankovec!).
kalander
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 5
Joined: Sun Apr 17, 2011 8:27 pm

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by kalander »

Ojla,

mene pa zanima, kaj se da storiti, namreč bankovce iz kraja Potoče, občina Preddvor mi je vpisalo v občino Ajdovščina? Prav tako me zanima, zakaj pri bankovcih, vpisanih v kraju Dobruška vas ni označena občina Škocjan in v kraju Dolenje Vrhpolje občina Šentjernej?

lp in hvala
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by gergapsek »

kalander wrote:Ojla,

mene pa zanima, kaj se da storiti, namreč bankovce iz kraja Potoče, občina Preddvor mi je vpisalo v občino Ajdovščina? Prav tako me zanima, zakaj pri bankovcih, vpisanih v kraju Dobruška vas ni označena občina Škocjan in v kraju Dolenje Vrhpolje občina Šentjernej?

lp in hvala
Najprej lep pozdrav na forumu.

Napake so zdaj odpravljene.

Do takšnih napak najpogosteje prihaja, če je kraj nov v sistemu, torej če pred tem v nekem določenem kraju ni še nihče vpisal bankovca, včasih pa tudi zaradi napačnih poštnih številk ali napak v črkovanju. Redno preglejujemo bazo podatkov in vnašamo ali popravljamo podatke o krajih, seveda je pa najhitrejši način, da nam napake javite :)
User avatar
gergapsek
Forum Administrator
Forum Administrator
Posts: 1675
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:45 am
Location: Štajerska ~ Steiermark
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by gergapsek »

Zaradi velike količine spama, ki se je v preteklem obdobju pojavljal na forumu, v mednarodnem (angleškogovorečem) delu foruma neregistriranim osebam ni več omogočeno pisanje prispevkov.

http://forum.eurobilltracker.com/viewto ... =6&t=30232
http://twitter.com/#!/EBT_News/statuses ... 6878807041
kalander
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 5
Joined: Sun Apr 17, 2011 8:27 pm

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by kalander »

Ojla,

spet imam problem s kraji, namreč Gračišče, poštna številka 6272, je v občini Koper, ne pa v Vipavi. Tam je kraj Gradišče, od tod morda napaka. Zanimivo pa je, da je Gračišče na dotmap pravilno lociran.

Lp
User avatar
tejtej
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 220
Joined: Sat Mar 10, 2007 10:16 am
Location: Slovenia

statistika

Post by tejtej »

Bom napisal kar tu, ker gre za nekaj novega na EBT.

Tisti, ki spremljate statistiko svojih bankovcev in zlasti zadetkov, ste verjetno že kdaj uporabljali program NoteInfoGenertaor (NIG), ki zadnja leta ni doživel posodobitev. Zdaj je tu naslednik tega programa, EBTST- EBT stats tool (glej tudi predstavitev s strani avtorja).

Za zagon potrebujete svoji dve .csf datoteki za bankovce in zadetke, ki si jih morate naložiti na svoj računalnik z EBT-ja (moj profil->zadetki oz bankovci). Za EBTST se morate najprej registrirati, naložiti obe datoteki, pritisniti submit, nakar se pojavijo analize na več podstraneh.

Preverite, javite napake in predloge avtorju programa.
User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by Rafaelus »

Za zagon potrebujete svoji dve .csf datoteki za bankovce in zadetke: Kaj je to in kje dobim ti dve dadoteke ?
User avatar
tejtej
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 220
Joined: Sat Mar 10, 2007 10:16 am
Location: Slovenia

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by tejtej »

Rafaelus wrote:Za zagon potrebujete svoji dve .csf datoteki za bankovce in zadetke: Kaj je to in kje dobim ti dve dadoteke ?
- logiraš se na EBT
- na levi strani klikneš v podmeniju "Moj profil" na "Zadetki", da prideš do svojega seznama zadetkov
- nad seznamom desno imaš link "Izvozi v datoteko CSV >>", prideš na še eno stran s katere si datoteko z zadetki naložiš nekam na svoj računalnik
- zdaj greš spet v "Moj profil", vendar tokrat na "Bankovci", da prideš do svojega seznama bankovcev
- nad seznamom desno imaš povezavo "Izvozi v datoteko CSV >>", preko katere si naložiš na svoj računalnik datoteko vseh svojih bankovcev

Lahko da boš imel težave pri sami uporabi EBTST-ja. Avtor sporoča, da se prva verzija programa zatika pri uporabnikih z velikim številom zadetkov. Napake v teh dneh odpravljajo.
User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by Rafaelus »

Včera po 23 uri se mučim da bi kaj vpisal in EBT nedostopen poglejte vaše nastavitve in bla bla bla, si rečem imam i-fon in spet bla bla bla grem jezen spat se vstanem ob 7 uri zjutraj ( kaj tako groznega še nisem nikoli naredil ) in spet vstanem zastonj. V redu naredim sok grem iz jeze v spalnico maltretirat ženo kaj je naredila s računalniko, spijem sok in grem delat. V lokalu prižgem računalnik nastavim blues da se umirim in pritisnem na namizju ikonu ( Evro gre k vragu ) in presenečenje zadeva spet dela.

No OK je bil malo dolg uvod, sedaj pa vprašanje, zakaj ni delal celo noč, šef ali kdor pač ve ??? p.p. Pritisk mi je tako narastel da je urgenca že štartala z reševalnim vozilom. Madona saj sem od vpisovanja bolj zasvojen kot od pira :D !!!
mizar
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 136
Joined: Tue Jun 05, 2012 5:18 pm
Location: Slovenia

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by mizar »

Kadar EBT ne dela, poglej na http://www.eurobilltracker.NET" onclick="window.open(this.href);return false;, če imajo kake težave ali je problem pri tebi. Tokrat je bil EBT dejansko odklopljen od interneta dobrih 10 ur.
User avatar
Rafaelus
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 296
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:06 am
Location: Titovo Velenje
Contact:

Re: Kje je kaj in kako... pri EBTju

Post by Rafaelus »

Prvo vprašanje:
Vpisujem zvečer okrog 23 ure ko se ura na EBT spremeni na naslednje dan in vidim da ima ( ta, da ne rečem kaj grdega Aspik ) že 80 vpisanih, jaz pa tega ne znam NAREDITI. Prosim slikovna navodila :oops:

Drugo vprašanje:
Vraga sem vmes ko sem pisal prvega na dugo vprašanje POZABIL, ga zastavim NASLEDNJIČ, sem se že spomnil kam je zginil 5 v skupnem v Sloveniji, vsake toliko časa :?
Post Reply

Return to “Pogovor o straneh in sledenju evro bankovcev (Slovenščina)”