Kaj menite o tem, da bi bila slovenska lestvica po občinah?

Tukaj izrazite svoje mnenje o straneh, objavite svoje želje, predloge, ideje ...

Moderator: gergapsek

User avatar
b100w11
Forum Moderator
Forum Moderator
Posts: 322
Joined: Tue May 16, 2006 6:16 pm
Location: Dutovlje (SI)
Contact:

Kaj menite o tem, da bi bila slovenska lestvica po občinah?

Post by b100w11 »

Trenutno smo porazgubljeni vsak v svojem kraju in se vpisani bankovci "izgubijo". :?
Npr. v Mali vasici v Občini je močan uporabnik, ki vpiše 1000 bankovcev na dan, v Srednji vasici je en manjiši uporabnik, ki jih vpiše 200 in v Glavnem kraju občine je še eden, ki jih vpiše drugih 300. Posebej je vsak kraj šibak, skupaj pa postanejo močni in njihova Občina zavzame na lestvici višje mesto kot pa vsi trije kraji posebej.

V primeru Slovenije, bi se to dalo dobro izvesti, saj je občin le kakih 200.
Zanima me vaše mnenje o tem predlogu.
franci
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 244
Joined: Thu Jan 04, 2007 7:00 pm
Location: Šentjernej, SLO

Post by franci »

Mislim, da to ne bo zanimivo in ne bo nihče gledal te razvrstitve. :)
Seveda je to samo moje mnenje, ne vem pa ,kako in kdo bo razvrščal kraje , kjer se bojo vpisovali bankovci, v občine. :)
User avatar
tejtej
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 220
Joined: Sat Mar 10, 2007 10:16 am
Location: Slovenia

Post by tejtej »

Mislim, da zaenkrat to še ni potrebno, ker število vpisanih bankovcev v mnogih občinah ni omembe vredno.

Mogoče bi bilo bolje začeti z večjimi regijami. Predvidevam, da bi bilo tehnično najbolj enostavno razdeliti Slovenijo po prvi cifri poštne številke posameznih krajev.
User avatar
B I V O L
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 3890
Joined: Fri Jan 12, 2007 10:52 pm
Location: Maribor

Post by B I V O L »

tejtej wrote:Mislim, da zaenkrat to še ni potrebno, ker število vpisanih bankovcev v mnogih občinah ni omembe vredno.

Mogoče bi bilo bolje začeti z večjimi regijami.
Sem enakega mnenja kot zgornji, torej boljša bi bila lestvica po pokrajinah: Štajerska, Prekmurje, Gorenjska ... :idea: , če bi že imel voljo in čas sploh kdo to napraviti :?:

b100w11 moraš vedeti, da je nedolgo nazaj tudi veliko vasi, o katerih pišeš, postalo občina :roll:
User avatar
riba-fish
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 260
Joined: Fri Jan 19, 2007 1:27 am
Location: Ljubljana, Slovenija

Post by riba-fish »

Zakaj se moramo Slovenci pri vsaki stvari razdeliti, če ne na drugega, na vaške skupnosti? A ni fora te igre, da dobiš en zadetek v Lahtiju, drugega recimo v Šmarjeti. (Mogoče pa za nas Ljubljančane iz tržnice do urgence. 800 metrov.)

Upam, da mi bo kdo razložil zakaj, bi bilo bolje na vase, občine, regije.

lp
User avatar
mr.bear
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 72
Joined: Mon Jan 15, 2007 7:24 pm
Location: Ljubljana SLOVENIA

Post by mr.bear »

Nima smisla komplicirat, še posebej ne pri nas, ko nove občine "poganjajo" kot gobe po dežju. Koga sploh zanima tako kompliciranje in deljenje na moje, tvoje, vaše, njihove,..... Važni so zadetki in poštenost pri vpisovanju bankovcev in nič drugega.
User avatar
Trick
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 106
Joined: Wed Jan 03, 2007 4:08 pm
Location: Lenart, Slovenia
Contact:

Post by Trick »

Lestvica po krajih je po moje dovolj.
You don't have enough money to make me drunk :P
User avatar
LonaPo
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 2064
Joined: Sat Apr 07, 2007 7:07 pm
Location: Maribor, Slovenia, EU (2004)
Contact:

Post by LonaPo »

Meni se zdi kul da vidiš točno kraj ... Štajerska je velika. Pol lahko samo domnevam kje se je bankovec spet pojavil :roll:
User avatar
sorban
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 94
Joined: Wed Mar 21, 2007 3:12 pm
Location: Lendava

Post by sorban »

Lestvica po krajih je čisto v redu. Bistvo sledenja (moje mišljenje) je v tem, da vidimo, v katerih krajih se bankovci gibljejo.
Tihi Don

Post by Tihi Don »

Nobenih občin ne rabimo. Že tako sem alergičen na to drobljenje Slovenije. Kraji zadostujejo.
User avatar
Helix
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 62
Joined: Fri Apr 20, 2007 8:17 am
Location: Slovenia

Post by Helix »

Ja meni je tudi všeč ideja...saj veš v katerem kraju je bankovec...
User avatar
Niv€ska
Euro-Newbie
Euro-Newbie
Posts: 49
Joined: Fri Jan 19, 2007 9:58 pm
Location: Ljubljana SLOVENIA

Post by Niv€ska »

Načeloma se z idejo strinjam, ČE bi še vedno obdržali tudi trenutno porazdelitev.

V mislih imam le še regijsko porazdelitev, vendar ne zaradi drobljenja, ampak zaradi stimulacije uporabnikov. Vzemite kakor hočete, ampak vsak ima v sebi malo tekmovalnosti in mogoče bi s tem dosegli tudi večji vpis.

Regij ni toliko in bi se jo dalo lepo izvesti. Če bi se le-ta obnesla bi lahko imeli tudi občinsko, ampak v tej zaenkrat še ne vidim smisla, ker smo še "premajhni". Krajevna pa mi je seveda najljubša :wink:

LP
When I sleep I see €, when I wake up I see €, when I walk I see €, when I work I see €, when I'm hungry I EAT.

MY 1st HIT - 1st INT'L HIT :flag-de: Licht & Feuer - :flag-si: Niv€ska
User avatar
Gorenc
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 99
Joined: Fri Dec 29, 2006 3:07 pm
Location: Slovenia

Post by Gorenc »

Se mi ne zdi potrebno , da bi odpiral nov topic ,pa bom napisal kar sem. Na slovenski krajevni lestvici sem opazil ,da obstaja kraj Maribor-Pobrežje. Predlagam da bi se ga "priključilo" Mariboru, ker kolikor mi je poznano je Pobrežje kvart Maribora!
User avatar
B I V O L
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 3890
Joined: Fri Jan 12, 2007 10:52 pm
Location: Maribor

Post by B I V O L »

Gorenc wrote:Na slovenski krajevni lestvici sem opazil ,da obstaja kraj Maribor-Pobrežje. Predlagam da bi se ga "priključilo" Mariboru, ker kolikor mi je poznano je Pobrežje kvart Maribora!
Jaz pa menim, da je dobro, če so lahko kraji natančno imenovani in podprti s koordinatami. Pa poglejmo primer: če ima uporabnik naveden kraj Maribor Pobrežje in drug uporabnik Maribor Studenci, pa da ima EBT koordinate od obeh navedenih krajev, je potem pri zadetku med tema dvema lahko tudi nekaj kilometrov razdalje :idea: , kar izgleda precej lepše kot pa 0 km :wink: . Lep primer je zadetek med Letanco in Trickom_SLO. V primeru, da pa razdalje ne bi bile bistvene, pa bi se popolnoma strinjal s teboj :wink: .
franci
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 244
Joined: Thu Jan 04, 2007 7:00 pm
Location: Šentjernej, SLO

Post by franci »

To je večna debata na mnogih straneh našega foruma.
Jaz se nagibam k temu, da poskušamo čimbolj natančno določiti kraj, sploh pa če ima ta kraj svojo poštno številko in lociranje ne zahteva nobenih posebnih naporov s strani administratorjev.
Združevanje lokacij mislim da je bolj komplicirano :)
Jaz tudi vpišem najmanjšo luknjo, kjer dobim bankovec. :lol:
Post Reply

Return to “Pogovor o straneh in sledenju evro bankovcev (Slovenščina)”