Pomembno obvestilo!

Tukaj izrazite svoje mnenje o straneh, objavite svoje želje, predloge, ideje ...

Moderator: gergapsek

User avatar
jenny&me
Euro-Expert in Training
Euro-Expert in Training
Posts: 394
Joined: Thu Dec 14, 2006 8:05 pm
Location: Dutovlje (Slovenija)

Post by jenny&me »

Coko wrote:S presenečenjem sem pred 2 urama prebral kaj se je zgodilo...Ne mislim razglabljat kdo je kriv, nastalo stanje pa zagotovo ni dobro za sam EBT. Sedaj namreč obstajata 2 popolnoma identični strani, in sprašujem se v katero naj vpisujem bankove, ČE še sploh.
Takšni 2 enaki strani enostavno ne moreta obstajati..
Ene strani bodo zazivele, druge pa propadle. Zazivele bodo tiste, ki jih bo podpirala mocna skupnost, saj so (smo) posamezniki, ki vpisujejo bankovce in pisejo ter berejo forum, ''dusa'' teh strani. :wink:
User avatar
B I V O L
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 3890
Joined: Fri Jan 12, 2007 10:52 pm
Location: Maribor

Post by B I V O L »

Com ali eu gor ali dol; nekaj ljudi je zelo trdo garalo, da so naredili premik na eu zelo hitro in brez večjih posledic. Sam sem napravil eno malo sinhronizacijo, ko mi je šlo nekaj bankovcev navzkriž med obema adresama, tako da imam na com in eu sedaj stanje enako :lol: .
Tisti, ki ste v dilemi: bi še ali ne bi več :roll: , bi vas najraje vprašal, če ste p.... ali kaj :? Seveda niti približno ne mislim nikogar osebno. Pa brez zamere, ker vse lepo teče. Ta dogodek nam je pač dodatno popestril lepe praznike 8) .

Sam bom bankovce vpisoval še naprej, pa če se bo EBT strežnik ali naslov še deset ali večkrat selil :idea: .
User avatar
tejtej
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 220
Joined: Sat Mar 10, 2007 10:16 am
Location: Slovenia

Post by tejtej »

mr.bear wrote:Če sem jaz prav razumel, naj bi bil glavni krivec avij, ki naj bi si prisvojil .com domeno in jo začel tržiti.
Ne, Giro (prvi od avtorjev EBTja) naj bi skopiral vso bazo podatkov s serverja (ki ga iz lastnega žepa plačuje Avij, za to ne pričakuje povračila) skopiral in prevzel .com z namenom trženja. Avij in drugi so zato svojo kopijo postavili na .eu, ki bo delovala neprofitno na prostovoljcih, kot do nedavno .com.

Je pa Giro obtožil Avija, da si je forum prilastil od Craco-ta. Zanimivo, da se je Craco javil na forumu (še vedno ima administratorske pravice) in iz tega kar je napisal, ni videti, da kogarkoli obtožuje.

Telenovela.
User avatar
tejtej
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 220
Joined: Sat Mar 10, 2007 10:16 am
Location: Slovenia

Post by tejtej »

Vse skupaj je spodbuda za slovenske uporabnike, toliko aktivnih nas že dolgo ni bilo.
User avatar
Coko
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 70
Joined: Thu Jan 04, 2007 10:18 pm
Location: Ravno polje, Slovenia

Post by Coko »

B I V O L wrote:Sam sem napravil eno malo sinhronizacijo, ko mi je šlo nekaj bankovcev navzkriž med obema adresama, tako da imam na com in eu sedaj stanje enako :lol: .
To sinhronizacijo sem opravil tudi jaz...
Sam bom bankovce vpisoval še naprej, pa če se bo EBT strežnik ali naslov še deset ali večkrat selil :idea: .
Nikjer nisem zasledil ali misli na .com domeni laufati eurobilltracker naprej ali ne?
No ker če bo bomo potem benkovce vpisovali na dveh koncih ali kaj? In ni dobro da se sedaj uporabnikii razdelijo na .com in .eu, ker se s tem zmanjša možnost zadetkov, šteivlo vpisanih bankovcev in vsi ostali problemi ki pridejo tu poleg.
S tem da marsikdo razlike sploh ni videl oz ne ve da obstaja .eu...
in .com nas po številu bankovev že šije...
User avatar
B I V O L
Euro-Master
Euro-Master
Posts: 3890
Joined: Fri Jan 12, 2007 10:52 pm
Location: Maribor

Post by B I V O L »

Coko wrote:... No ker če bo bomo potem benkovce vpisovali na dveh koncih ali kaj? In ni dobro da se sedaj uporabnikii razdelijo na .com in .eu, ker se s tem zmanjša možnost zadetkov, šteivlo vpisanih bankovcev in vsi ostali problemi ki pridejo tu poleg.
S tem da marsikdo razlike sploh ni videl oz ne ve da obstaja .eu...
in .com nas po številu bankovev že šije...
Hmm, res je trenutno na stari adresi več vpisanih bankovcev :roll: . Mislim pa, da nima smisla vpisovati na obeh naslovih, ker bi to bilo preveč dela. Verjetno smo danes vsi dobili okrožnico, kjer so nam jasno napisali, da naj popravimo svoje zaznamke (priljubljene ali bookmarks) v http://www.eurobilltracker.eu (citat iz okrožnice: "Obnovite si prosim svoje zaznamke in uporabljajte od zdaj naprej samo www.eurobilltracker.eu !
Enostavno zamenjajte .com s .eu")
:wink: .
User avatar
jenny&me
Euro-Expert in Training
Euro-Expert in Training
Posts: 394
Joined: Thu Dec 14, 2006 8:05 pm
Location: Dutovlje (Slovenija)

Post by jenny&me »

B I V O L wrote: Hmm, res je trenutno na stari adresi več vpisanih bankovcev :roll: .
Ja je popolnoma res, da je vpisanih vec bankovcev na .com, predlagam, da si pogledate v katerih drzavah in v katerih krajih so bili vpisani... :? vecina vpisanih bankovcev je popolnoma izmisljenih in so vpisani npr. na kitajsem, v tuvalu, vanutu, sdfxcgdg - v albaniji ali katerem drugem eksoticnem kraju :( Nerzhul je prosil, da tega ne pocnemo, saj tako samo se bolj zaostrujemo odnose... :cry:


Priznam pa, da sem tudi sama pomislila o vpisavanju izmisljenih bankovcev :twisted:
User avatar
tomaz79
Euro-Expert in Training
Euro-Expert in Training
Posts: 426
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:55 pm
Location: Tolmin, Slovenia

Post by tomaz79 »

Kolk bankovcev je blo vpisanih na .com? Zal ne morem vec dostopat do svojega accounta na .com, sem zgleda prevec gorece oglaseval .eu domeno. Glede na to, da je bilo na .eu vpisanih danes cez 35000 bankovcev, bi rekel da je vecina 'pravih' bankovcev na .eu.
franci
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 244
Joined: Thu Jan 04, 2007 7:00 pm
Location: Šentjernej, SLO

Post by franci »

Ja jaz sem pa vpisoval nocoj v .com pa gledam, kako da sem na lestvicah med prvimi.....med najboljšimi, ko pa nikoli nisem bil, potem sem šel pa še malo maile brat...... toliko o tem, kaj je pomembneje....maili ali vpisovanje bankovcev....
gorenc--

Post by gorenc-- »

Še ena zanimiva povezava o vpisanih bankovcih v .com in .eu :

http://ebt.ernie.no-ip.info/compare.cgi

PS: Še komu .com strani sploh ne odpre???
User avatar
tejtej
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 220
Joined: Sat Mar 10, 2007 10:16 am
Location: Slovenia

Post by tejtej »

gorenc-- wrote:PS: Še komu .com strani sploh ne odpre???
Giro je ukinil uporabnike, ki so kršili pravila lepega obnašanja (vpisovali lažne bankovce, bankovce s številkami z interneta, se prijavili pod eksotične države, delali reklamo za .eu).

Izgleda, da se je večina ta velikih vpisovalcev preselila na .eu, nekaj pa jih je na forumu že napisalo, da ne bodo vpisovali nikjer, dokler se situacija ne razčisti.
User avatar
mr.bear
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 72
Joined: Mon Jan 15, 2007 7:24 pm
Location: Ljubljana SLOVENIA

Post by mr.bear »

gorenc-- wrote:Še ena zanimiva povezava o vpisanih bankovcih v .com in .eu :

http://ebt.ernie.no-ip.info/compare.cgi

PS: Še komu .com strani sploh ne odpre???
Meni odpira tudi .com, vendar bom po včerajšnjem usklajevanju vpisoval samo še v .eu domeno. Glede na rezultate, ki jih pokaže zgornji link je to edina pravilna odločitev. :idea:
My hits: :flag-si: 160 :flag-at: 45 :flag-de: 6 :flag-nl: 3 :flag-it: 9 :flag-fi: 8 :flag-sk: 2
User avatar
riba-fish
Euro-Regular
Euro-Regular
Posts: 260
Joined: Fri Jan 19, 2007 1:27 am
Location: Ljubljana, Slovenija

Post by riba-fish »

Izmišljenih bankovcev res nisem vpisoval, čeprav me je imelo. Sem se pa preselil v Prizren, Burkina Faso in sem prvi.
mednarodni zadetki: :flag-at: 14 :flag-fi: 5 :flag-it: 3 :flag-gr: 1 :flag-pt: 1 :flag-de: 4 :flag-sk: 1
User avatar
romanm
Euro-Regular in Training
Euro-Regular in Training
Posts: 147
Joined: Sat Dec 09, 2006 4:20 pm
Location: Zagorje ob Savi, Slovenia
Contact:

Post by romanm »

Tudi sam sem že prešel iz .com na .eu. Me pa vseeno zanima, če kdo ve, koliko obtožb, ki jih je Philippe napisal na A few words about the defacing the site je resničnih oz. v kolikšni meri? Posebej bi me motilo, če bi bilo res tisto o kršitvi GPL, saj je bistvo delovanja takšnihle odprtih skupnosti ... eee ... odprtost.
User avatar
b100w11
Forum Moderator
Forum Moderator
Posts: 322
Joined: Tue May 16, 2006 6:16 pm
Location: Dutovlje (SI)
Contact:

Post by b100w11 »

* openly violate someone’s intellectual property (my site design)

tega je ostalo nekje med 10% in 15%

* steal someone’s property (site database)

Baza podatkov .eu je tista, ki se ni nikoli nikamor premaknila. "Kraja" je bila prenos te baze podatkov na server v Francijo

* knowingly violating the license of software they use (Babel is GPL and they did not contribute their changes back)

nima jasnih pojmov kaj sploh licenca GPL pomeni, trdi namreč, da bi mu morali posredovati spremembe, ki so bile potrebne za adaptacijo PHPBabel na spletne strani eurobilltracker. Tega pa v licenci GPL ni. Spremembe je nujno objaviti (skupaj z izvorno kodo) le če želimo ponovno distribuirati "izdelek"

* have no respect for people who create things from scratch

kdo nima spoštovanja do dela drugih bi lahko razglabljali... Moje osebno delo (kot tudi delo ostalih nekaj 100 prostovoljcev) sploh ni bilo vzeto v poštev saj govori Giro le o "svojih" straneh

* portray people they don’t know as "greedy businessmen"

mislim, da sta ravno avij in Nerzhul tista, ki sta imela še največ stikov z njim in ga zato še najbolj poznata (ostali ga sploh ne poznamo, razen mogoče kak francoz).

* advocate defacing another site and do so themselves

to je absolutna laž, saj je bila na forumu .eu objavljena prošnja oz. zahteva, da naj se tega ne počne
Post Reply

Return to “Pogovor o straneh in sledenju evro bankovcev (Slovenščina)”