Page 1 of 1

Moka

Posted: Sat Feb 07, 2004 7:43 pm
by Kalmari
Nyt olen huomannut tehneeni sellaisenmokan, että olen esim. Nakkilastasyöttänyt setelin,mutta postinumerona on kuitenkin ollut Eura/Kauttua. Haittaako tuo miten paljon ja pystyykö sen korjaamaan?

Posted: Sat Feb 07, 2004 7:52 pm
by aplfi
Muista että setelin saantipaikkahan sen numeron ainakin mun mielestä määrää mutta:

justiinsa oon ittekkin korjauttanut mokiani pistämällä sähköpostia tonne----> contact@eurobilltracker.com


Kerro vaan mikä meni vikaan. Sujuu nopeemmin jos kirjotat englanniks.

Posted: Sat Feb 07, 2004 7:54 pm
by Fundamental
Mä lähetän aina mokistani priva viestin poutsille :) raukka saa aina mun mokiani korjailla :oops:

Posted: Sat Feb 07, 2004 8:15 pm
by JANI73
Fundamental wrote:Mä lähetän aina mokistani priva viestin poutsille :) raukka saa aina mun mokiani korjailla :oops:
Poutsi se munkin mokat korjailee, taitaa riittää hommaa siltäkin puolelta :D Aluksi kirjoitin huonolla englannilla mutta sitten avij sanoi että saa kirjoittaa suomeksikin se helpotti kommunikointia huomattavasti. Saa Poutsikin selvää mun viesteistä :lol:

Posted: Sun Feb 08, 2004 10:51 am
by Kalmari
Ainakin huomasin itselläni olevan kartassa kahdessa eri kohtaa täplä, eli on se varmaan Nakkilan huomannut nimen perusteella

Posted: Sun Feb 08, 2004 5:04 pm
by Poutsi
Noita korjauspyyntöjä tulee oikeastaan aika harvoin, support@eurobilltracker.com:iin tulee joku 1-7 sähköpostia päivässä. Niihin on vastailemassa ehkä neljä ihmistä (saattaa olla enemmänkin, en nyt muista tarkkaan) joten ei niiden korjaamiseen kovin paljon aikaa kulu. Korjauspyyntöä tehdessä kannattaa copy/pastettaa Omat setelit -välilehdestä korjattavien setelien tiedot, kertoa mitä niihin pitää korjata ja laittaa mukaan vielä käyttäjätunnus.

Mulle saa toki laittaa korjauspyyntöjä PM:nä, tsekkaan foorumin paljon useammin kun sähköpostit. :wink:

Posted: Sun Feb 08, 2004 5:16 pm
by Poutsi
Kalmari wrote:Ainakin huomasin itselläni olevan kartassa kahdessa eri kohtaa täplä, eli on se varmaan Nakkilan huomannut nimen perusteella
Joo, muistaakseni setelin sijainti kartalla katsotaan ensisijaisesti nimen perusteella, postinumerot ovat lähinnä samannimisten kaupunkien erottamiseksi ja setelien etäisyyden selvittämiseksi samassa kaupungissa.